top of page

AKTUALIZACJA 13.04.2024

  • Facebook
  • YouTube

Kronika 2020

Nabożeństwo i Msza św. na zakończenie 2020 roku.
31.12.2020

Nabożeństwo

Eucharystia

O godz. 16:30, rozpoczęło się nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku.

Przepraszaliśmy Boga za popełnione zło, dziękowaliśmy za miniony czas i błagaliśmy aby ten Nowy Rok, przyniósł wielkie owoce, czasu jaki nasza parafia otrzymała w Roku Jubileuszowym jako kościół stacyjny.

Dziś dziękujemy Bogu że przeżyliśmy ten rok. Zostanie na długo w pamięci jako wyjątkowy rok dla świata. Towarzyszyła nam pandemia - strach przed tym co będzie. Na początku nie zdawaliśmy sobie jak niebezpieczny jest to wirus. Z powodu tej choroby zmarło tak wiele bliskich nam ludzi. Stajemy dziś w postawie wdzięczności Bogu, że przeprowadził nas przez ten trudny niebezpieczny czas.

Na koniec roku, dokonuje się podsuwań, także w parafiach. W naszej parafii w tym mijającym roku, pomimo, że utrudniony był kontakt z liturgią, sakramentami i Bogiem próbowaliśmy zastąpić tą niemożliwość obecności wiernych, transmisjami Mszy św. i nabożeństw. Niestety nie mogło to zastąpić nam prawdziwego żywego kontaktu z Bogiem i przeżywania liturgii we wspólnocie Kościoła.

Statystyki w tym roku przedstawiają się tak: ochrzciliśmy 50 dzieci, a rok wcześniej104; małżeństwo zawarło 16 par a rok temu 27.

Odprowadziliśmy  w pogrzebach 134 osoby, a rok wcześniej 137. Dane są zaniżone, prócz pogrzebów  ale wszystko poprzez pandemię,

która ograniczyła możliwość organizowania uroczystości rodzinnych. Mieliśmy w planach wiele prac remontowych wokół i w świątyni, ale udało się zrealizować tylko jedną. Ułożenie kostki chodnikowej od strony północnej. Chcemy powierzyć ten Nowy Rok, Bogu. Jaki będzie - nie wiemy. Obserwując postawę naszych parafian ich gorliwości, ufności i wiary , składanej Bogu przez ręce Maryi, wierzymy,

że właśnie dzięki temu nasza parafia, wychodzi obronną ręką z czasu tej próby. To znak, że parafia żyje wiarą i nadzieją,

że pomimo aktów apostazji, możemy z ufnością spojrzeć w przyszłość. Nasza świątynia jako kościół stacyjny przez cały 2021 rok,

w jedną sobotę miesiąca, będzie gromadziła pielgrzymki z dekanatu Łódź - śródmieście.

Będą sprawowane specjalne Msze św. Pierwsza pielgrzymka już 9 stycznia 2021.

Święto Świętej Rodziny. Jezusa, Maryi i Józefa.
27.12.2020

Zapraszamy do wysłuchania homilii z niedzieli Świętej Rodziny. Ksiądz Tomasz, powiedział w niej:

Czy jesteśmy wierni przymierzu jakie Bóg zawarł z nami na chrzcie św, czy jest ono punktem .odniesienia w decyzjach, w zwyczajach, które zachowujemy w rodzinie. Religia to nie tradycja, to więź nie tylko z ludźmi, którzy wyznają tą samą. religię, ale przede wszystkim więź z Bogiem, który objawia nam tą religię. Mamy troszczyć się o to, aby mieć z Bogiem osobową więź, wtedy nasze praktyki religijne będą tylko tego wyrazem. Zachowywanie prawa i posłuszeństwo jemu, nie będzie wtedy jakimś ciężarem nie do uniesienia, którego chcielibyśmy się pozbyć, ale będzie wyrazem miłości do Boga, który pragnie dla nas dobra i stanowi pewne prawa, aby nas chronić od zła.

Święto św. Szczepana
26.12.2020

Kościół obchodzi dziś święto pierwszego męczenikka,

św. Szczepana.

Kolor szat w liturgii

to czerwony na znak przelanej krwi w obronie wiary.

Msza św. o godz. 11:00, była transmitowana przez media społecznościowe.

Homilię wygłosił Ks. Tomasz Falak. Usłyszeliśmy w niej: Męczeństwo św. Szczepana,

wyraża się nie tylko w tym, że modlił się o swoje zbawienie, chodź i to jest znakiem męczeństwa, bo jeśli spotykają nas jakieś trudne doświadczenia i nas przygniatają w krótkim czasie, to wtedy mamy pokusę narzekania i pretensji do Boga. A tym czasem, św. Szczepan, modli się do Boga, prosi o zbawienie,

ale modli się i za swoich prześladowców, naśladując w ten sam sposób samego Zbawiciela.

Przebaczenie z serca, jest tylko możliwe dzięki Ewangelii i łasce Pana Jezusa naszym winowajcom. Sami nie jesteśmy w stanie tego dokonać. Bądźmy zatem świadkami wiary, głosząc Chrystusa,

który jako Bóg stał się człowiekiem, a potem umarł na krzyżu i zmartwychwstał dla naszego zbawienia.

Kapłan wypowiadając słowa aklamacji - "Oto wielka tajemnica wiary", odpowiadamy mam nadzieję,

że z pełną świadomością i odpowiedzialnością - "wyznajemy Twoje zmartwychwstanie i oczekujemy Twego przyjścia w chwale". Więc oby te słowa będące odpowiedzią na cud przemiany chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa, będą treścią naszej codzienności. 

Uroczystość Bożego Narodzenia 
25.12.2020

Tej wyjątkowej nocy. ze względu na pandemię i ograniczenia, zostały odprawione dwie Msze św. zwane Pasterką.

Pasterka 24.12.2020 - 22:00

W homilii usłyszeliśmy  od Ks. Tomasza: Nie bójcie się - słowo skierowane przez anioła do pasterzy, a jakże, dziś bardzo aktualne, w świecie pełnym lęku i niepewności. Nic nie jest w stanie odłączyć nas od miłości Boga, która dziś objawia się w Jego Synu Jezusie Chrystusie.

Świadomi tej radości, dołączmy się do chóru anielskiego i razem z nim chwalmy Boga słowami: Święty, święty Pan Bóg zastępów.

Pierwsza pasterka odbyła się 24 grudnia o 22:00, odprawił ją ks. Tomasz Falak.

Na początku Eucharystii, kapłani procesyjnie udali się do Betlejemskiej Szopki, gdzie ksiądz Proboszcz, umieścił Dzieciątko w żłóbku.

Pasterka 25.12.2020 - o północy

Równo o północy, rozbrzmiała kolęda: Wśród Nocnej Ciszy.

Każdy z radością śpiewał na chwałę nowonarodzonego Zbawiciela.

Mszę św. odprawił i homilię wygłosił ks. Tadeusz Weber:  Usłyszeliśmy w homilii: - Przeżywajmy tą wielką radość z przyjścia Boga na świat, pomimo tych trudnych czasów w jakich przyszło nam żyć, niech na nowo wzbudzi się nasza nadzieja , niech jeszcze bardziej rozpali się nasza miłość. Teraz pośród pandemii i lęku, niepewności jutra, pośród tylu sporów kłótni, nienawiści, mimo to wszystko przywitajmy Jezusa otwartymi sercami, pełnymi wiary, a On napełni te serca swoją miłością i nową nadzieją na przyszłość, która tylko z Jezusem może być szczęśliwa. 

Msza św. o godz. 11:00

Msza św. o godz. 11:00, była również transmitowana. Odprawił ją  ks. Tomasz a w homilii powiedział dziś: Zechciejmy dziś na nowo, narodzić się z Boga i stać się dziećmi, przy tym Bożym niemowlęciu. Dziećmi, które w trudach i zmaganiach tego świata, w którym teraz żyjemy, nie tracą godności dzieci Bożych, nie tracą godności umiłowanych uczniów Chrystusa, nie tracą świadomości, że Bóg ich kocha. I nie tracą gotowości głoszenia innym tego słowa, aby i w ich życiu słowo stało się ciałem, by przez ich zmysły Bóg mógł być rozpoznawany, dotykany, słyszany, smakowany. Bądźmy apostołami słowa, które stało się ciałem, tak aby ktoś słuchający nas dających świadectwo w różny sposób, mógł na nowo powiedzieć słowami proroka Izajasza O jak są pełne wdzięku na górach nogi zwiastuna radosnej nowiny, który ogłasza pokój, zwiastuje szczęście, który obwieszcza zbawienie

Rekolekcje adwentowe. III dzień skupienia. IV niedziela adwentu.
20.12.2020
Msza św. 11:00

Msza św. o godz. 11:00, wzbogaciła naszą parafię o dwie nowe parafianki.

Ks. Tomasz, udzielił im, sakramentu chrztu św. 

Podczas homilii Ojciec rekolekcjonista powiedział:  Wiara czyni nas szczęśliwymi. Dlaczego na twarzach panuje smutek, wyjdziemy smutni ze świątyni, a powinniśmy być radosnymi bo przecież spotkaliśmy się z Panem. Ten smutek nie pociągnie innych do wiary. Uczmy się od Maryi jak mówić Bogu, tak. Jak przyjmować Jego wolę w naszym życiu. Maryja uczy nas tego i nam pomaga mówić zawsze Bogu tak. 

Obrzęd otwarcia "Drzwi Świętych" - Msza św. 12:30

Uroczyste otwarcie "Drzwi Świętych", odbyło się podczas Mszy św. o godz. 12:30. Wszystko w relacji z wydarzenia, zapraszamy do obejrzenia.

Homilia wygłoszona III dnia rekolekcji, podczas Mszy św. o godz. 12:30.

Nie idziemy sami przez życie. Zawsze idzie z nami Jezus i Jego Matka,

jesteśmy w dobrych rękach. Zatrzymajmy się przez te najbliższe dni

przy Jezusie i powiedzmy Mu : kocham Cię, ponieważ oddałeś swoje życie

za mnie, ponieważ czekasz na mnie.

Trwajmy przy Jezusie i uczmy się chodzić Jego ścieżkami.

Podczas tego czasu, w naszej świątyni, jednej z kilkunastu, będzie można uzyskać odpust zupełny. Wszelkie informacje na ten temat znajdują się tutaj: 

Rekolekcje adwentowe. II dzień skupienia. Dzień pojednania.
19.12.2020

Dzień ten był, przede wszystkim okazją do spowiedzi. Od godz. 16:00, trwała Adoracja Najśw. Sakramentu a księża oczekiwali na penitentów w konfesjonałach.

Msza św. roratnia - 7:00

Mszę św. roratnią odprawił ks. Henryk a naukę wygłosił  O. Ryszard Bożek. Usłyszeliśmy w niej, o tym, by w każdej sytuacji życia uciekać się do Maryi. Naturą matki jest by wysłuchiwać i przychodzić z pomocą. Maryja jest Matką dlatego nas się nie wstydzi, cieszy się gdy do Niej przychodzimy i Jej ufamy. Potrzebujemy Matki Bożej, bo wielkim zagrożeniem jest żyć bez Matki, bez obrony. Jesteśmy wtedy jak liście na wietrze.

Maryja jest taką kobietą, która zawsze przyprowadzi do Jezusa.

Msza św. z nauką o 17:00

Podczas tej Mszy św. Ojciec Rekolekcjonista powiedział, że modlitwa jest siłą.

Wspólna modlitwa w rodzinie wzmacnia ją i prowadzi do jedności.

Rekolekcje adwentowe. I dzień skupienia.
18.12.2020
Msza św. roratnia - 7:00

18 grudnia, rozpoczęły się parafialne rekolekcje adwentowe.

Prowadziły one do uroczystości otwarcia "Drzwi Świętych" w naszej świątyni jako jednego z kościołów stacyjnych Archidiecezji Łódzkiej.

 Msza św. o godz. 7:00, odprawiona została przez ks. Tomasza

a naukę rekolekcyjną wygłosił O. Ryszard Bożek.

Rekolekcjonista podpowiedział, o trzech rzeczach, które mogą nam pomóc przeżyć ten wyjątkowy czas jubileuszu.

Mówił dalej: o słuchaniu siebie nawzajem. Warto jest pomyśleć czy słuchamy, jak słuchamy, czy słuchamy ludzi, którzy są obok nas. Czy słucham Boga?

Czy Jego słowo jest o mnie, jest dla mnie?

Niech Maryja uczy nas słuchania, podejmowania decyzji i działania.

Koronka do Miłosierdzia Bożego
Msza św. roratnia dla dzieci - 17:00

Podczas Mszy św. o godz. 17:00, podczas nauki usłyszeliśmy: Miłość jest podstawą codzienności. Dzielmy się dobrem, dobrym słowem. Przygotowujemy się do narodzin Jezusa,

ale tak naprawdę Jezus ma się narodzić w naszym sercu.

Niech te serca pałają miłością do Niego i do siebie nawzajem.

III niedziela adwentu
13.12.2020

III niedziela adwentu jest Niedzielą „Gaudete”, czyli niedzielą radości. Czasem nazywa się ją również „Niedzielą różową”

gdyż jest to jeden z dwóch dni w roku, kiedy kapłan sprawuje liturgię w szatach koloru różowego.

Antyfona tego dnia na wejście brzmi: „Gaudete in Domino semper”, czyli „Radujcie się zawsze w Panu”.

Teksty liturgii III niedzieli adwentu są pełne radości z zapowiadanego przyjścia Chrystusa na świat i daru odkupienia, jakie przynosi On ludziom.

Tradycja świętowania Niedzieli „Gaudete” wyrosła w czasach,

gdy Adwent miał typowo charakter postny i w ten sposób akcentowano przerwę w poście.

Był to jedyny radosny akcent Adwentu. Teraz, Adwent nie jest już obchodzony jako czas pokutny a barwa różowa ukazuje kulminacyjny punkt tego czasu, że już niedługo narodzi się Jezus Pan Zbawiciel

Homilia podczas Mszy św. transmitowanej o godz. 11:00

w III niedzielę adwentu. Niedziela radości. Jak się radować w tym trudnym czasie? Bóg jest i działa. Jest Bogiem z nami. Być chrześcijaninem to mieć kontakt osobowy z Bogiem. Dlaczego bardziej narzekamy niż radujemy się

w codzienności, może czas to zmienić.

Szukanie radości w tym co szlachetne. Szukanie radości

w przebaczeniu grzechów. Radujmy się zawsze w Panu. Powodem do radości jest także równowaga między ciałem

a duszą. Św. Paweł pisze: Sam Bóg pokoju niech was uświęca, całych aby nietknięty duch wasz, dusza i ciało

bez zarzutu zachowały się na przyjście Pana.

"Królestwo Boże to nie jest sprawa to co się je i pije

ale jest to pokój i radość w Duchu św.

Nie przywiązujmy uwagi co będziemy jeść i pić w te święta, ale przywiązujmy uwagę na to by na nowo się

odrodzić w te święta. Radujmy się w Panu.

Przy wyjściu z kościoła

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, odbyła się zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz Ochrony Macierzyństwa

” im. Stanisławy Leszczyńskiej. Obok prasy katolickiej,

możemy nabyć kalendarze z wizerunkiem naszej świątyni, oraz poświęcone opłatki wigilijne.

Wspólnota SRŚ rozprowadzała sianko wigilijne aby wspomóc fundusz Dziecięcej Rodziny Sercańskiej.

II niedziela adwentu.
06.12.2020
Msza św. o 11:00
DSC_0940.jpg

W II niedzielę Adwentu, podczas Mszy św. o godz. 11:00, modliliśmy się między innymi

za ś.p. ks. Leszka Kaczora, który odszedł do domu Ojca kilka dni temu. 

 

Tego dnia podczas homilii, został odczytany list naszego Abp Grzegorza Rysia w związku z rozpoczynającym się Rokiem Jubileuszowym.

Słowo skierowane przez metropolitę, odczytał ks. Tomasz Falak, podczas Mszy św. transmitowanej o godz. 11:00.

Pasterz przedstawia nam program inauguracyjny obchodów. „Przed nami uroczyste trzy dni inaugurujące Jubileusz: 10 grudnia

– dokładna 100. rocznica powstania Diecezji, 12 grudnia – otwarcie Roku Świętego w katedrze, 20 grudnia – otwarcie „czasu Łaski”

w 16-tu Kościołach stacyjnych na terenie całej Archidiecezji” Zachęcamy przede wszystkim młodzież do wysłuchania listu,

gdyż metropolita łódzki, przede wszystkim swoje słowo skierował do młodych, licząc na nich i ich odzew na zaproszone uroczystości i czas łaski. Przez trwającą pandemię nie wszyscy będą mogli uczestniczyć w tych uroczystościach. "Nie mogę zaprosić Was wszystkich do udziału

w tych wydarzeniach tak, jak bym chciał. Fizycznie mogą w nich wziąć udział właściwie jedynie wasze delegacje; wszystkich jednak zachęcam najserdeczniej, by chcieli w nich uczestniczyć dzięki transmisjom na kanałach You-tubowych (w sobotę, 12-go, również w 3. Programie TVP).”

W naszej świątyni 20 grudnia odbędzie się również – otwarcie „czasu Łaski” - uroczyste otwarcie drzwi. To wydarzenie poprzedzone będzie 3dniowymi rekolekcjami.  Wydarzenie otwarcia drzwi będzie transmitowane jak również wspomniane rekolekcje, serdecznie zapraszamy.

Pod koniec Mszy w związku, że tego dnia obchodziliśmy wspomnienie św. Mikołaja biskupa - nasi kapłani

z radością wręczyło najmłodszym podarki.

Stolik z prasą religijną.

Przy wyjściu z kościoła można było złożyć ofiarę na Kościół na wschodzie. Do nabycie były jeszcze opłatki wigilijne i świece Caritas.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
08.12.2020

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, w tym roku,

wypadł w tygodniu. 

Pomimo to,  od godz. 12.00 do 13.00 w Godzinie Łaski,

odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu i

możliwość adoracji i modlitwy w ciszy, w naszej świątyni.

DSC_0624.jpg
I sobota miesiąca. Msza św. i nabożeństwo
05.12.2020
Msza św. w intencji ś.p. księdza Leszka Kaczora
03.12.2020
3 grudnia na Mszy św. o godz. 17;00, modliliśmy się w intencji zmarłego przed kilkoma dniami ks. Leszka Kaczora. 
W naszej świątyni pełnił posługę ponad 9 lat. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Trwająca pandemia przyczynia się do większej ilości zgonów, umierają wierni, ale i też odchodzą kapłani. Wśród nich ksiądz Leszek.
 Zapamiętamy Go jako organizatora  kolonii letnich dla dzieci do swojej rodzinnej górskiej miejscowości, różne akcje, łączy młodzież.
2016 roku zostaje proboszczem w parafii Św. Michała Archanioła, kościoła który właśnie się buduje od wielu lat.
Udało mu się tak zakończyć budowę, że wreszcie po kilkudziesięciu latach, mogły się tam odbywać Msze święte i udzielane sakramenty. 
W ostatnim miesiącu odeszło ośmiu kapłanów z naszej diecezji. Dlatego dziś szczególnie w I czwartek miesiąca, módlmy się aby Pan posłał robotników na swoje żniwo. By nie zabrakło tych, którzy będą sprawować sakramenty święte i głosić Słowo Boże.
I NIEDZIELA ADWENTU
29.11.2020
Dziś, podczas Mszy św. o godz. 11:00, nie było ani kazania ani homilii. Ksiądz Tomasz, przedstawił osobiste świadectwo wiary z nie tak dawno przebycia zakażania koronawirusem. Zachęcił do specjalnych rekolekcji, a wszystko to w nagraniu.
Przy stoliku z prasą dostępne są już świece Caritas.
Zachęcamy do zakupu. Małe 6zł, duże 13zł.
Opłatki wigilijne
można nabyć już kalendarz
z wizerunkiem naszej świątyni
na 2021 rok w cenie 10zł.
Dziś była także możliwość zabrania tytki charytatywnej,
którą można przynieść do świątyni lub kancelarii do końca tygodnia.
Zostaną one przekazane osobom potrzebującym.
XXXIV niedziela zwykła. Niedziela Chrystusa Króla. 22.11.2020
Ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. 
Już za tydzień rozpoczniemy Adwent.
Radosny czas oczekiwania na przyjście Pana.
Homilię wygłosił ks. Waldemar Bartocha, który dziś gościnnie odprawił wraz z ks. Tomaszem Eucharystię o godz. 11:00.
Jaki jestem? Rzeczywistość człowieka i czas dany od Boga. Rachunek sumienia. Jakimi staniemy przed Panem?
Pan będzie nas sądził z uczynków. Ile miłości, ile dobra uczyniliśmy bliźniemu podczas czasu jaki został nam dany. Jak wykorzystaliśmy ten czas?! Jacy jesteśmy. Idźcie błogosławieni do życia wiecznego - obyśmy takie słowa usłyszeli od Boga. 
Dostępne są już świece Caritas. Zachęcamy do zakupu. Małe 6zł, duże 13zł.
Można nabyć już kalendarz z wizerunkiem naszej świątyni na 2021 rok w cenie 10zł.
XXXIII niedziela zwykła. V niedziela z dyspensą. 15.11.2020
Kolejna niedziela z dyspensą, która została przedłużona do 29 listopada. 
Nie liczni wierni przybyli na Eucharystię. 
Mszę św. transmutowaliśmy i cieszymy się,
że tak wiele osób, pragnie w tym trudnym czasie modlić się z nami poprzez łącza
i nie zapomina o parafii.
Dziś podczas homilii ks. Tomasz powiedział o odkrywanie Bożych darów w codzienności. W jaki sposób zdobyłem zaufanie u Pana Boga?
W czym się to wyraża? Jakim darem mnie ubogacił?
Z Ewangelii o talentach Jezus podpowiada nam, jak żyć i rozwijać Boże dary w codzienności.
Odbyła się zbiórka do puszek dla biednych po każdej Mszy św.
Można nabyć już kalendarz z wizerunkiem naszej świątyni na 2021 rok w cenie 10zł.
XXXII niedziela zwykła. IV niedziela z dyspensą. 08.11.2020
Kolejna niedziela, kiedy masz metropolita łódzki,
udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św.
w niedziele i święta nakazane. Wzrosła liczba zachorowań
i wielu wiernych pozostało w domach. Dlatego też zapraszamy na transmisje Mszy św. Liczba wiernych
w naszej świątyni wyniosła do 50 osób.
Zapraszamy do wysłuchania homilii.  Być zawsze gotowym na nadejście Pana. Ks. Tomasz Falak.
Przypowieść o pannach - jak wcielać naukę Jezusa w codzienność, aby zachować czujność na Jego przyjście.
WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
02.11.2020
Tego dnia, szczególnie pamiętamy o duszach czyśćcowych.  Modliliśmy się dla nich życie wieczne z Bogiem.
Wczoraj wspominaliśmy wszystkich tych, którzy już przebywają z Bogiem w wieczności, modląc się za ich wstawiennictwem. 
Dziś szczególnie pamiętamy o duszach przebywających w czyśćcu.
Msza święta o godz. 8:00
Homilia z Mszy św. transmitowanej. Usłyszmy w Niej, że  pomimo trudności, pandemii,
modlimy się z całą gorliwością wiarą i ufnością, polecając naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu, Jezusowi aby dał im miejsce w domu Ojca. Panie Jezu wprowadź tych, którzy już odeszli z tego świata na ucztę Niebieskiego Jeruzalem w domu Twego Ojca.
Pod koniec Mszy św. rozpoczęły się wypominki. Kapłani po kolei czytali imiona tych,
których wierni powierzyli modlitwie Kościoła.
Msza święta o godz. 16:00 w intencji ofiar Katynia.
Msza święta o godz. 17:00
Mszę św. odprawił i homilię wygłosił ks. Tomasz Falak. Powiedział: Człowiek pragnie przedłużenia istnienia, nie może pogodzić się ze śmiercią, która jest konsekwencją grzechu pierworodnego. Dzięki Jezusowi, Jego śmierci i zmartwychwstaniu możemy mieć nadzieję życia wiecznego we wspólnocie ze świętymi nade wszystko z Chrystusem.
Homilia ze Mszy św. transmitowanej 2 listopada 2020 roku, o godz. 17:00.
Po Mszy św. odbyły się drugie tego dnia wypominki.
Co roku, uroczyście w procesji przechodzimy
do kolejnych ołtarzy, ale poprzez trwającą pandemię
tym razem procesji nie było.
Homilia ks. Tadeusza Webera  z Mszy św. transmitowanej w intencji poległych w Katyniu.
Usłyszymy w niej, że z potrzeby serca tego dnia pragniemy wspominać bohaterów, którzy dali nam nieprzemijający przykład miłości do Boga i Ojczyzny. Pragniemy modlić się za nich i za zmarłych z Rodziny Katyńskiej oraz dziękować im za postawę ich wiary, odwagi o mówieniu o tej wielkiej zbrodni
w czasach kiedy mówienie było niebezpieczne i niewygodne. Modlimy się za nich, by wyprosić dla nich łaskę zbawienia. By mogli przebywać w wieczności z Bogiem, gdzie nie ma już lęku i strachu.
Co roku tego dnia modlimy się w intencji ofiar Katynia.
Na Mszę św. przybyli Ci, którzy pomimo pandemii czuli się na siłach. Inni łączyli się duchowo
poprzez transmisję Mszy świętej.
Uroczystość Wszystkich Świętych
01.11.2020
W tym roku, poprzez pandemię, kiedy to nam nie dane jest nawiedzać groby bliskich, 
nie zapomnijmy o modlitwie i łączmy się w niej za dar świętych ludzi,
którzy poprzedzili nas do wieczności z Bogiem.
8 błogosławieństw z dzisiejszej Ewangelii, wskazuje nam drogę, że poprzez doświadczenia jakie spotykają nas w życiu jesteśmy już tu na ziemi błogosławieni. Bądźmy ludem, który przychodzi do Jezusa, jako lud utrudzony i uciążony, aby znaleźć pokrzepienie, nadzieję szczęścia, w tym co nas unieszczęśliwa i aby być wiernym Bogu, szukając go w naszej codzienności.
Msza św. w intencji ks. Proboszcza z racji imienin.
25.10.2020
25 października, podczas Mszy św. o godz. 11:00, modliliśmy się w intencji naszego Proboszcza. 
Na Eucharystię przybyli Ci, którzy mogli, a transmisję oglądało ponad 1000 osób.
Tradycyjnych życzeń nie było, ale kwiaty zostały wręczone przez Asystę i Żywą Różę.
Każdy wierny, został osobiście poczęstowany cukierkami przez czcigodnego Solenizanta.
XIX niedziela zwykła. Dyspensa.
Pandemia znowu nabiera siły. Dlatego też, nasz Pasterz- metropolita łódzki,
ustanowił dyspensę od 15 października do 15 listopada b.r.
Wychodząc na przeciw parafianom i gościom, nie mogącym uczestniczyć w Eucharystii w świątyni rozpoczęliśmy po przerwie transmisje z nabożeństw. 
Zapraszamy serdecznie na każdą transmisję i łączność z nami poprzez media. 
SAKRAMENT BIERZMOWANIA
 12.10.2020
W poniedziałek, 12 października, podczas Mszy św. na której udzielony został Sakrament Bierzmowania, Ksiądz Biskup Marek Marczak, wygłosił zwłaszcza do zgromadzonej młodzieży homilię.
Mówił: Wiele jest sytuacji w naszym życiu, kiedy to potrzebujemy mocy z wysoka.
Szczególnie kiedy to Bóg wystawi naszą wiarę na próbę. Kiedy będzie trzeba dać świadectwo swojej wiary. Ludzie patrząc na nas powinni widzieć w nas działanie Boga, by chcieć w Niego uwierzyć.
Duch święty, daje łaskę i moc do pokonywania trudności i wzrostu w wierze.
 
Sakrament przyjęło kilkanaście młodych ludzi, którzy poprzez ostatnie lata przygotowywały się do niego. Cieszymy się z ich wytrwałości i życzymy jej w dojrzałym życiu chrześcijańskim.
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA. XX DZIEŃ PAPIESKI.
11.10.2020
PROCESJA RÓŻAŃCOWA DO PIĘCIU OŁTARZY
MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI ŻYWEJ RÓŻY
Rozpoczęcie obchodów 100 - lecia powołania Diecezji Łódzkiej.
04.10.2020
W niedzielę, 4 października w 15 parafiach łódzkich o godz. 18:00, były sprawowane uroczyste Msze św.
związane z Rokiem Jubileuszowym.
W naszej świątyni gościliśmy Kardynała Kazimierza Nycza, który wygłosił okolicznościową homilię.
Wraz z Nim przy ołtarzu stanęło kilku kapłanów,
a wśród nich 
 ksiądz Tadeusz Weber - proboszcz parafii, który skierował kilka słów do Czcigodnego Gościa i zgromadzonych.
Na końcu odczytano dekret o Roku Jubileuszowym.
Nasza parafia jako jedna z piętnastu na ten czas stanie się kościołem stacyjnym
w którym będzie można uzyskać odpust zupełny.
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
Msza św. z udziałem dzieci. 
04.10.2020
Msza święta o godz. 11:00, zgromadziła przede wszystkim dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej w naszej świątyni w tym roku szkolnym. 
Homilię  wygłosił ksiądz Tomasz Falak, który zadawał pytania
i zachęcał dzieci do odpowiedzi. Homilia o winnicy Pana.
ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA DO GNIEZNA Z OKAZJI 100-LECIA DIECEZJI ŁÓDZKIEJ
11-12.09.2020
11 września, wyruszyła pielgrzymka autokarowa pod opieką duszpasterską ks. Tomasza Falaka,
spod naszej parafii, wraz z kilkoma innymi parafiami, do Biskupina.
Tam spędzilii noc w przyjaznej przystani.
Rano wspólne śniadanie i droga do Gniezna.
Pielgrzymi dotarli do Gniezna przed 9 rano. Skierowali swe kroku ku katedrze.
Tam już czekali na nich, przewodnicy, którzy opowiadali o historii katedry.
Zwiedzili, podziemia, poznali historię drzwi Gnieźnieńskich, Muzeum.
O godz. 11:00, rozpoczęła się konferencja
ks. Abp. Grzegorza Rysia - metropolity łódzkiego. 
 
A następnie rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem ks. Prymasa Wojciecha Polaka.
Przy ołtarzu, stanęło kilkudziesięciu kapłanów,
a wśród nich metropolita łódzki wraz z ks. Biskupami pomocniczymi  Archidiecezji Łódzkiej.
Pod koniec Mszy św. na ręce ks. Abp. Grzegorza Rysia, Prymas Polski złożył tak upragnione
relikwie świętego Wojciecha.
Była to bardzo uroczysta w formie liturgia, bogata w treści i wdzięczność Bogu, za 100 lecie powstania diecezji/
Po modlitwie, był wspólny posiłek dla pielgrzymów.
Następnie w zależności od grup, każda indywidualnie udała się na zwiedzanie. Nasi pielgrzymi, udali się najpierw do Muzeum Pierwszych Piastów wraz z przewodnikiem.
Aby dostać się do muzeum, pielgrzymi przeprawili się promem na wyspę, co w samo w sobie już dało wiele wrażeń, a muzeum zrobiło ogromne wrażenie na pielgrzymach. Poznali historię jeziora Lednickiego. Historię Chrztu Polski i jak do niego doszło.
Przy ruinach pałacu z kaplicą, pielgrzymi modlili się i wspólnie wyznali wiarę w Jedynego Boga.
Ostatnim punktem pielgrzymki, było odwiedzenie Świątyni Chrztu Polski. 
Tam, pielgrzymi odwiedzili grób ś.p. Ojca Jana Góry, gdzie została odmówiona modlitwa i zapalony znicz, przez ks. Tomasza Falaka. 
Pod koniec udali się, pod Bramę Rybę, gdzie mogli przejść przez nią i zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Do Łodzi dotarli, koło 21:00.
Droga była przepełniona modlitwą i pieśniami. 
Niech owoce tej wyprawy, będą jak największe i zwiększyły wiarę w sercach pielgrzymów.
Msza św. dziękczynna za dar 95 ŁÓDZKIEJ PIESZEJ PIELGRZYMKI
NA JASNĄ GÓRĘ.
27 sierpnia b.r. o godz. 18:00, odbyła się w naszej świątyni,
Msza święta dziękczynna za dar 95 Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
Mszę św. sprawował, ks. Łukasz Tarnawski - kierownik 95 PPŁ, wraz z księżmi i klerykami uczestniczącymi
w pielgrzymce. Na początku, powitał zgromadzonych ksiądz Tadeusz Weber - proboszcz parafii. 
Homilię wygłosił ks. Łukasz Tarnawski. 
Na koniec, kierownik pielgrzymki, serdecznie każdemu dziękował za wkład i pracę dla tego dzieła.
Dziękowaliśmy Panu, że pomimo trwającej pandemii, pielgrzymka mogła się odbyć chodź nie co inaczej,
i nie każdy mógł w niej uczestniczyć w drodze. Wielu poszło na nią w sposób duchowy.
Doświadczenie to spowodowało jeszcze bardziej, chęć wyruszenia w drogę już za rok.
Mamy nadzieję, że do tego czasu, miną dni pandemii koronowirusa.
ROZPOCZĘCIE 95 ŁÓDZKIEJ PIESZEJ PIELGRZYMKI
NA JASNĄ GÓRĘ.
Jak by to mogło być, jakby nie było pieszej pielgrzymki na Jasną Górę?! Pomimo trwającej pandemii,
archidiecezja nie zrezygnowała z organizacji pieszej pielgrzymki do tronu Maryi na dzień jej imienin.
Oczywiście w tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne pielgrzymka miała zupełnie inny wygląd. 
Na pielgrzymkę mogły zapisać się wyłącznie zdrowe osoby, między 18 a 65 rokiem życia,
podpisując ważne oświadczenia co do stanu zdrowia. Inni mogli się zapisać na duchowe pielgrzymowanie, tu ograniczeń nie było.
UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA 
Relacja z Mszy św.
Homilia księdza Abp Grzegorza Rysia

Na Mszę św. rozpoczynającą 95 PPŁ, przybyło wiele osób. 

Przy ołtarzu stanęło kilkunastu kapłanów na czele

z ks. Abp Grzegorzem Rysiem i ks. Bp Markiem Marczakiem.

Na początku kierownik pielgrzymki, poprosił wszystkich aby przestrzegali wymogów sanitarnych i założyli maseczki.

Wszystkich przybyłych na liturgię, powitał ks. Tadeusz Weber - proboszcz naszej parafii. Powiedział kilka słów, które zapewne podniosły na duchu nie jedno serce.


W homilii metropolita łódzki, mówił o tym, że pielgrzymka to czas, gdzie może każdy ma wiele okazji do służenia swojemu bliźniemu.

Są to doskonałe ćwiczenia z miłości.

Nawiązał także, do I czytania z dnia, o tym, jacy jesteśmy. Czy damy Bogu, odbudować się na nowo, by powlekł nas jako uschnięte kości,

nowym ciałem i nowym duchem. 

Niedawno ukazał się dokument, mówiący o tym, że jakby było pięknie gdyby życie parafialne wyglądało tak jak na pielgrzymce. 
Dodał, że jakby to było gdyby jak to na pielgrzymce zaangażowanych jest 33% ludzi, a w parafii 3000 było by 1000 ludzi? Czy znacie taką parafię?!

Jak na razie to może udać się na pielgrzymce.
Chodź każdy myśli,że to tylko odskocznia od codziennego szarego życia w parafii. Dokument, o którym mowa była wcześniej, wydany przez Stolicę Apostolską,

mówi nam właśnie - popatrzcie na pielgrzymkę, jak wygląda pielgrzymujący Kościół i to starajmy się przenieść na codzienne życie parafialne. 

WYJŚCIE W DROGĘ

W trwającej pandemii, z przestrzeganiem zasad sanitarnych, pielgrzymi rozpoczęli wędrówkę.

W tym roku, nie nocowali po drodze. A każdego dnia nowa grupa 100 pątników wyruszała na pielgrzymi szlak, wracając autokarami wieczorem do domów.

Nim wyruszyli w drogę, każdemu zbadano parametry, i tylko ci którzy byli zapisani w dwóch grupach mogli udać się na wspólne pielgrzymowanie po 50 osób, 

dodając do tego służby pielgrzymkowe.

W pierwszej 50 osób, wyruszających w drogę, szedł nasz Abp Grzegorz Ryś. Powiedział On, w homilii, że idzie na pielgrzymkę, by każdy

kto pragnie z nim porozmawiać nie musiał przebijać się przez mury kurii.

Tak samo inni kapłani, idą z nami po to by w każdej chwili służyć rozmową czy spowiedzią. 

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.
100-lecie "Cudu nad Wisłą". ODPUST PARAFIALNY.
15.08.2020
W tym roku, 15 sierpnia świętowaliśmy 100-lecie wielkiego wydarzenia
dla Polskiego narodu.
Setna rocznica "Cudu nad Wisłą", była poprzedzona nowenną
przed Wniebowzięciem Matki Bożej. 
PRZYGOTOWANIA
WYSTRÓJ ŚWIĄTYNI NA UROCZYSTOŚĆ
UROCZYSTA SUMA ODPUSTOWA
Homilia księdza Wiesława Kamińskiego.
Relacja z Mszy św. odpustowej
i procesji Eucharystycznej.

W Uroczystości wzięli udział, kapłani, siostry zakonne,

delegacje asyst parafialnych, parafianie i goście.

Przy ołtarzu, stanęło dwóch kapłanów.

Ksiadz kan. Wiesław Kamiński - proboszcz parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi,

który wygłosił okolicznościową homilię

i ksiądz prałat Wiesław Potakowski – proboszcz parafii pw. Świętej Siostry Faustyny w Łodzi.

Zagościł, także ksiądz Proboszcz z sąsiedniej parafii, pw. Świętego Mateusza, ksiądz kanonik Wojciech Wołowiec.

Na początku Eucharystii, ksiądz prałat Tadeusz Weber

– nasz Proboszcz, powitał zgromadzonych i przedstawił przybyłych kapłanów i wiernych na uroczystość.

 

W homilii wygłoszonej przez księdza Wiesława Kamińskiego, przypomnimy sobie historię konfliktu zbrojnego jaki trwał o nasz kraj.

Nie można pominąć przede wszystkim, wielkiej odwagi i zaufania Bogu i Maryi, podczas tamtych wydarzeń. Jedni trwali na modlitwie inni walczyli.

Złożony ślub, że jeśli Bóg da zwycięstwo przez Maryję, to zostanie wybudowany kościół-wotum. Ślub przyczynił się do prawdziwego cudu,

który do dziś nazywamy „ Cudem nad Wisłą”. Dzięki Maryi i przez Maryję, Polska zwyciężyła.

 

Pod koniec Mszy świętej, ksiądz Proboszcz, podziękował za udział w wydarzeniu i wymienił przybyłe asysty parafialne.

Dziękujemy za ich obecność, pomimo ciężkiego czasu pandemii w jakim przyszło nam żyć.

Po Mszy świętej, wyruszyła procesja Eucharystyczna z naszej świątyni.
Przeszliśmy wokół niej, śpiewając i wielbiąc Matkę Bożą.
Najświętszy Sakrament poniósł, ksiądz Wiesław Kamiński.
Na nasz odpust parafialny przybyły delegacje asyst z parafii:
 Św. Łukasza Ewangelisty,
Przemienia Pańskiego, MB Jasnogórskiej.
 Podwyższenia Krzyża Świętego,
Świętej Rodziny,
Świętego Mateusza Ewangelisty,
Świętego Józefa z ul. Farnej,
MB Fatimskiej, Świętego Józefa z ul. Ogrodowej,
Najśw. Serca Jezusowego,
Świętego Michała Archanioła,
Chrystusa Króla.
PROCESJA EUCHARYSTYCZNA WOKÓŁ ŚWIĄTYNI
AGAPA
Po skończonej uroczystości w świątyni,
asysty przeszły do dolnego kościoła na poczęstunek.
Wszystko zgodnie z zachowaniem norm epidemicznych. 
Każdy obowiązkowo dezynfekował ręce,
a dopilnował tego ksiadz Tomasz Falak - opiekun naszej asysty parafialnej.
Wielkimi krokami zbliżamy się do Uroczystości Wniebowzięcia NMP.
W tym wyjątkowym roku stulecia Cudu nad Wisłą przygotowania do naszego odpustu parafialnego związane były z nowenną do Matki Boże.
Trwała ona od 6 sierpnia przez dziewięć dni. Po Mszach św. o godz. 18.00 polecaliśmy Maryi naszą Ojczyznę, archidiecezję i parafię. 
Nowenna przed Wniebowzięciem Matki Bożej.
6-14.08.2020 
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA. Msza św. w intencji ks. Tomasza Falaka z racji imienin.
05.07.2020
Podczas Mszy św. o godz. 11:00,
modliliśmy się w intencji Księdza Tomasza.
Do świątyni przybyli nie tylko parafianie ale i sympatycy kapłana, aby tego dnia złożyć
Mu serdeczne życzenia i okazać swą wdzięczność.
ŻYCZENIA
Homilia ks. Tomasza Falaka.
Cztery zasady duchowego odpoczynku. Zapraszamy do wysłuchania.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
19.06.2020r.
Msza św. o godz. 17:00
Podczas Mszy św. o godz. 17:00,
pod przewodnictwem
ks. Proboszcza Tadeusza Webera,  modliliśmy się 
za Zgromadzenie Sióstr Sercanek a także za dorosłych i dzieci z Sercańskiej Rodziny Świeckich.
Podczas Eucharystii, kolejna grupa dzieci,
została przyjęta przez złożone przyrzeczenie
do Dziecięcej Rodziny Sercańskiej.
Dzieciom zostały uroczyście nałożone krzyżyki
z sercem, jako symbol przynależności do wspólnoty.
Relacja z Eucharystii
i homilia Ks. Tadeusza Webera.
Relacja z nabożeństwa
Nabożeństwo Czerwcowe z procesją
Archidiecezjalne Święto Eucharystii.
12-13.06.2020r.
Relacja z transmisji na żywo. Część I.
Rozpoczęcie czuwania.
Relacja z transmisji na żywo. Część II.
„Pozdrawiam Was w imię Eucharystii, z której buduje się Kościół!” Takimi słowami rozpoczął swój list do wiernych naszej Archidiecezji ks. Abp. Grzegorz Ryś - metropolita łódzki. 
Zaproponował w nim po konsultacji z wieloma biskupami, nową formę przeżywania Święta Eucharystii,
które zostało ustanowione wiele lat temu na pamiątkę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi. 
Od tego roku, nowa forma uroczystości, przybrała wymiar Doby Eucharystycznej. 
Oznaczało to, że najpierw podczas Mszy św. w łódzkiej katedrze przedstawiciele parafii, odebrali specjalne lampki oliwne, które paliły się przed Najświętszym Sakramentem podczas czuwania.
Plan wydarzeń był taki sam w każdej świątyni.
O godz. 21:00, nastąpiło uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu, 
przy którym zapalono  lampkę oliwną.
Następnie Apel w jedności z Jasną Górą.
Modlitwę poprowadzili Ks. Proboszcz wraz z Ks. Tomaszem i Siostrą Zuzanną. 
Było wiele śpiewów, odczytanych wspomnień o wizycie świętego w naszym mieście.
Aż przed godziną 22:00, rozpoczęła się modlitwa w ciszy.
Tak trwaliśmy do północy.
Msza św. o północy.

Równo o północy rozpoczęła się uroczysta Msza św. dziękczynna za wizytę Św. Jana Pawła II w naszym mieście.

Pomimo nocy wiernych nie zabrakło. 

W homilii usłyszeliśmy: "Czuwanie to jest po to, aby wspominać i dziękować Bogu za dar wizyty Jana Pawła II w łódzkim kościele 33 lata temu.

Od chwili kiedy obraz Matki Bożej Watykańskiej został ofiarowany naszej świątyni, mamy szczególny przywilej,

aby modlić się za przyczyną św. Jana Pawła II. 
Od samego początku, przybywali pielgrzymi z diecezji w I soboty miesiąca,
aby modlić prosząc dobrego Boga

by zachował naszego rodaka w zdrowiu, bezpieczeństwie dla dobra Kościoła i aby mógł go wprowadzić Go w III tysiąclecie.
Stało się tak. Ta modlitwa była z potrzeby serca. 
A kiedy odszedł do domu Ojca, intencja naszej modlitwy zmieniła się na to by Jan Paweł II został wyniesiony do chwały ołtarzy.

Wtedy przybywały tutaj poszczególne parafie i dekanaty z duszpasterzami, aby modlić się w tej intencji.

Dziś radujemy się że św. Jan Paweł II jest naszym wielkim świętym, jest naszym orędownikiem u Boga. 
On wstawia się za naszą Ojczyznę i polski Kościół, aby pozostał wierny krzyżowi i ewangelii.
A my, jako wspólnota byśmy nie zarzucili tego dziedzictwa ponad 10 wieków, które zostało zaczepione na polskiej ziemi.
Oręduje za nami, aby nieustanie Duch święty stępował i przemieniał oblicze tej ziemi.
Dziś w nocy wielbimy Boga za świętego Jana Pawła II i prosimy, aby testament, który zostawił, encykliki i inne dokumenty oraz  wzór zawierzenia Bogu i Maryi wszystkiego, był dla nas zawsze skarbcem z którego będziemy potrafili nieustannie czerpać, aby przelewało się to na nas, nasze rodziny, życie codzienne i społeczne, narodowe życie.

Msza św. o 12:00.

O godz. 12.00 odprawiona została uroczysta Msza św. za kanonizację Św. Papieża Polaka i następnie adoracja. 

 Ksiądz Tomasz w homilii wygłoszonej podczas tej Mszy św. powiedział:

Kochani, każdy z nas ma jakieś osobiste doświadczenia tamtego czasu, młodsi wiedzą z zapisów o tamtych wydarzeniach,

kiedy to w naszym mieście, mieście Łodzi był Jan Paweł II.

Chcemy dziś ponowić nasze pragnienie, bycia sługami Pana Jezusa, zwłaszcza w tajemnicy Eucharystii.
Eucharystii tak umiłowanej przez Ojca Świętego Jana Pawła II.
Nasz metropolita przypomniał ostatnio w liście pasterskim, o przesłaniu jakie nam dał Ojciec Święty, wtedy tam na Lublinku. 
Składają się na nie cztery elementy: rodzina, praca,ofiara i wspólnota.

Chcemy stawać się sługami Eucharystii, służąc w rodzinie. Chcemy stawać się sługami Eucharystii, codzienną swoją pracą i owocami tej pracy,

którymi dzielimy się także podczas Eucharystii, jako uczniowie wierzący w Chrystusa. 
Chcemy dziś z siebie składać ofiarę Panu Bogu, miłą przyjemną a potrzebną naszym braciom i siostrom.

Ofiarę modlitwy, swojego życia, aby dzięki temu ubogacić życie innych.
Chcemy też budować wspólnotę wierną Chrystusowi,która odczytuje Jego obecność wśród nas.

Pan Jezus dziś w ewangelii zachęca nas abyśmy trwali przy Nim jako u tego, który jest wierny. To On pierwszy jest wierny temu co zapowiedział. 
W wieczerniku, stało się faktem to co zapowiedział wcześniej w swojej nauce. To co mówił, że umrze i zmartwychwstanie stało się rzeczywistością.
To co mówił, że będzie z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata jest namacalne.

On jest wierny nam tej wspólnocie, którą utworzył i którą podtrzymuje z wiernością.
Dawajmy sobie nawzajem przykład gorliwego zachowywania Prawa Bożego. Abyśmy się nawzajem budowali

i poszerzali grono uczniów Chrystusa wiernych Jemu z miłości i w wdzięczności wobec Niego, który nas pierwszy umiłował.

Po zakończeniu Mszy św. wszyscy zgromadzeni zaśpiewali Barkę, która poruszyła serce każdego i przyczyniła się do wspomnienia tamtych chwil, kiedy to nasz rodak, Jan Paweł II, przybył do Łodzi.

Od 6:30 została wznowiona Adoracja Najświętszego Sakramentu. Między nią, odbyły się dwie Msze św. 

Zakończenie czuwania.

Do godziny 21:00, trwała adoracja w ciszy, kiedy to łącząc się z Jasną Górą zaśpiewaliśmy Apel.

Ksiądz Proboszcz, wraz z Księdzem Tomaszem i Siostrą Zuzanną, poprowadzili modlitwę.

Było też, kilka wspomnień, zwłaszcza już tej chwili,

podczas której odchodził do domu Ojca, nasz kochany Jan Paweł II. 

Trwaliśmy tak do 21:37, kiedy to odszedł od nas nasz święty rodak.

Na zakończenie adoracji Ksiądz Proboszcz, udzielił zgromadzonym w kościele wiernym Błogosławieństwa Bożego Najświętszym Sakramentem. 

Tak właśnie minęła nam ta wyjątkowa Doba Eucharystyczna, podczas której jednoczyliśmy się na wspólnej modlitwie i w dziękczynieniu Boga za dar wizyty Jana Pawła II  w naszym mieście.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
11.06.2020r.
Msza św. o godz. 9:30.
Procesja Eucharystyczna.
Relacja z Eucharystii
i homilia Ks. Tadeusza Webera.
Relacja z Procesji Eucharystycznej.
Uroczystość Świętej Trójcy.
07.06.2020r.
Msza św. o godz. 11:00
W Uroczystość Świętej Trójcy, kościół napełnił się wieloma wiernymi. Najgorsze czasy miejmy nadzieję, że minęły. Był to trudny czas,
zwłaszcza ten bliski Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Kiedy to czuwamy na modlitwie w świątyni.
Przydarza się nam jednak, okazja by czas, który spędzaliśmy często na Adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy czy w Grobie Pańskim,
możemy przełożyć na chwilę, która się zbliża. 
Otóż nasz metropolita łódzki, zaprasza nas do uczestnictwa w Uroczystym czuwaniu podczas święta Eucharystii.
Możemy zapisać się na adorację i wziąć odpowiedzialność za jakąś godzinę przed Najświętszym Sakramentem,
by ktoś zawsze czuwał na modlitwie przed Panem podczas tego czasu. Możliwość zapisu w zakrystii, po mszach św.do czwartku.
Sakrament Bierzmowania.
04.06.2020r.
Msza św. o godz. 11:00

W homilii, usłyszeć można było o darach z jakimi przychodzi Duch Święty,

a także o pięknie życia według Jego woli.

Na sam koniec ksiądz Biskup zwrócił się do młodzieży, mówiąc że są od teraz misjonarzami,

którzy mają iść i głosić Jezusa Zmartwychwstałego.

4 czerwca, grupa młodzieży przygotowująca się w ostatnim czasie
do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, otrzymała go z rąk
Księdza Biskupa Marka Marczaka.
Film przedstawia relację
z tej uroczystości.
 
Sakrament został udzielony z zachowaniem norm bezpieczeństwa. Ksiądz Biskup,
po każdym namaszczeniu
dezynfekował palce.
 
W uroczystości
wziął udział
ks. Hubert Kempiński
- sekretarz księdza Biskupa.
 
Nie zabrakło naszego ks. Proboszcza,
który powitał na wstępie dostojnego gościa,
a także ks. Tomasza Falaka,
który otrzymał podziękowanie za przygotowanie młodzieży
i ów uroczystości.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
31.05.2020r.
Transmisja Mszy św. o godz. 11:00
Msza św. o godz. 11:00

Duch Święty, który szczególnie dziś przychodzi do nas jest pełen darów.  Dar mądrości – by rozróżniać co dobre a co złe. Dar Rozumu - by ożywić naszą wiarę

ale także naszą nadzieję. Dar Miłości – rozbudza dar rozumu, by poznawać wolę Pana Boga, który jest miłością i chce byśmy na co dzień tą miłością żyli.

Dar Rady – byśmy nie błądzili po bardzo zagmatwanych drogach naszego życia i pomagali innym w podążaniu za dobrem. Dar Umiejętności – byśmy potrafili właściwie korzystać z dóbr doczesnych. Dar Męstwa – byśmy w przeciwnościach losu nie odłączyli się od Boga i Jego Miłości.  Dar Pobożności – byśmy potrafili wypełniać wolę Bożą w naszym życiu. Dar Bojaźni Bożej – byśmy z miłości do Boga powstrzymywali się przed grzechami

i w zaufaniu szli za tym co On wskazuje jako dobro dla nas.

Otwórzmy szeroko serca na przyjęcie Darów Ducha Świętego. Ofiarujmy Mu naszą wolę, nasz rozum i serce, uczucia.

To jest owo otwarcie się na Ducha Świętego i na wszystkie dary, które On nam ofiarowuje.

U świętego Pawła czytamy, że Duch Święty, rozlany jest w naszych serach jako miłość.  Niech ta miłość objawia się w naszej codzienności.

Otwórzmy nasze umysły, aby być wiernymi natchnieniom Ducha świętego i kierowali się podpowiedziami,

które nam sugeruje w codziennych sytuacjach naszego życia.

Święty Paweł mówi w liście do Galatów, mówi owocem Ducha, jest miłość, radość, pokój, dobroć, cierpliwość, łagodność, wierność, opanowanie, uprzejmość.

Chciejmy przyjąć Ducha Świętego z otwartym sercem i umysłem, ofiarujmy Mu naszą wolę,  aby zawsze rodzić Jego owoce życia w nas,

ubogacać się nimi i dzielić się z innymi.

I niech wreszcie Duch Święty zespoli nas z Panem Jezusem, którego pokarmem jest pełnić wolę Ojca i który pragnie byśmy też tą wolę wypełniali.

Niech nasza wola będzie uległa woli Ducha Świętego, aby przyjmując Jego dary wydawaliśmy Boże owoce życia w nas.

  
VII Niedziela Wielkanocna. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
24.05.2020r.
Podczas Mszy św. o godz. 11:00, modliliśmy się w intencji naszej kochanej Siostry Zuzanny z racji Jej imienin.  Pomimo panującej pandemii wiele osób przybyło do świątyni by modlić się za Siostrę,
a także wiele zgromadziło się przed komputerami
i łączyło się modlitewnie z parafią poprzez transmisję.
Transmisja Mszy św. o godz. 11:00
Msza św. o godz. 11:00
Podczas Mszy św. o godz. 11:00, został udzielony Sakrament Chrztu świętego dziecku, które poprzez niego, dołączyło do grona dzieci Bożych.
100 - lecie urodzin Świętego Jana Pawła II.
18.05.2020r.
18 maja o godz. 18:00. odbyły się Msze św. w dwóch ważnych intencjach. 
Msze św. dziękczynne: z racji 100 urodzin Karola Wojtyły – Św. Jana Pawła II,
oraz z okazji 40 rocznicy święceń kapłańskich Ks. Henryka Krzoska.
VI Niedziela Wielkanocna.
17.05.2020r.
Msza św. o godz. 11:00
Transmisja Mszy św. o godz. 11:00
V Niedziela Wielkanocna.
10.05.2020r.
Msza św. o godz. 11:00

Kilka dodatkowych myśli o drodze, prawdzie i życiu

Pan Jezus mówi o sobie, że jest drogą i prawdą, i życiem (J 14, 6). I to już jest dla nas Dobra Nowina, bo gdy czujemy się zagubieni, oszukiwani, i gdy boimy się o nasze zdrowie,

a nawet życie, mamy w Kimś to, czego pragniemy.

Zauważmy również, że droga, prawda i życie mają coś wspólnego ze sobą. Łączy je to, że pochodzą z zewnątrz człowieka, ale w jakimś sensie stają się jego częścią.

Każdy z nas podejmuje jakąś drogę, która prowadzi z miejsca jego aktualnego pobytu do punktu docelowego. Mówimy na przykład, że idziemy do szkoły, do pracy, do kościoła,

ale te drogi sprawiają, że jesteśmy uczniami, pracownikami, chrześcijanami.

Prawdy szukamy na zewnątrz siebie, ale gdy ją przyjmujemy, zaczyna pełnić rolę sumienia. W świetle tego wewnętrznego głosu jesteśmy w stanie ocenić, co jest dobre, a co złe.

Życia nikt sam sobie nie może dać. Ale kiedy już się nim cieszy, może o nie dbać i może je przekazywać.

Pan Jezus jest takim darem. Przychodzi z zewnątrz, od Ojca, ale staje się częścią nas – zwłaszcza w Eucharystii.

Co mam, czego bym nie otrzymał? Jakich darów, którymi się cieszę, jeszcze nie uzewnętrzniłem?

                                                                                                                                                   Ks. Tomasz Falak

Transmisja Mszy św. o godz. 11:00
Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski.
8 maj 2020r.
Msza św. o godz. 17:00

O zbieżności nauczania i postaw, tym razem u Dobrego Pasterza i św. Stanisława ze Szczepanowa

Rozważam liturgiczne teksty, jakie Kościół daje w dzisiejszą uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W brewiarzu czytam fragment wspomnianego wczoraj Pierwszego Listu św. Piotra Apostoła (1 P 5, 1-3), a podczas Mszy św. – wskazówki św. Pawła Apostoła skierowane do starszych (biskupów i prezbiterów) Kościoła w Efezie (Dz 20, 28-32). Ewangelia o Dobrym Pasterzu (J 10, 11-16) nawiązuje z jednej strony do postaci św. Stanisława, z drugiej – do ostatniej niedzieli. I tak Słowo Boże umiejscawia nas w tej samej czasoprzestrzeni z Panem Jezusem,

Apostołami Piotrem i Pawłem oraz z jednym z pierwszych polskich męczenników, św. Stanisławem.

Podobnie jak dzisiaj czczony Patron Polski, mam naśladować Dobrego Pasterza, który daje swoje życie za owce. Ale i współczesne owce, jak w XI wieku,

kiedy żył św. Stanisław, powinny poznawać swego Pana, a przez Niego w Duchu Świętym samego Boga Ojca.

I dziś są takie owce, które jeszcze albo już nie należą do owczarni Chrystusa. Wzorując się na Panu Jezusie, Apostołach Piotrze i Pawle,

i innych świętych pasterzach, mam je przyprowadzić do pełnej wspólnoty Kościoła.

Wiem, że nie jest to łatwe zadanie, ale nie mogę go nie podjąć, bo stałbym się jedynie najemnikiem, który wycofuje się z umowy o pracę,

gdy ta okazuje się dla niego zbyt uciążliwa. Dobrze, że mam wzór i pomoc w osobie św. Stanisława.

                                                                                                                  Ks. Tomasz Falak

Nabożeństwo Majowe
Transmisja Mszy św. o godz. 17:00
i Nabożeństwa Majowego.
IV Niedziela Wielkanocna. Dobrego Pasterza.
03.05.2020r.
Msza św. o godz.11:00

Pan Jezus objawił się nam jako Dobry Pasterz (zob. J 10, 1-18). Ale po swoim zmartwychwstaniu powierzył swą pasterską pieczę św. Piotrowi, używając znamiennych słów: „Paś baranki moje! Paś owce moje” (J 21, 15-17).

Św. Piotr stał się zatem pierwszym po Jezusie Pasterzem Kościoła. Do czego nas dziś wzywa?

W dzisiejszych czytaniach mszalnych zwraca się do nas językiem mówionym i pisanym. We fragmencie Dziejów Apostolskich głosi z odwagą, że Jezus jest i Panem,

i Mesjaszem oraz wzywa nas do nawrócenia. Być może dlatego, że przestaliśmy traktować Jezusa jako naszego osobistego Pana i Mesjasza?

Ale mówi także, że prawdę o Panu Jezusie, Zbawicielu świata mamy przekazać następnym pokoleniom i tym, „którzy są daleko, a których Pan powoła”

do wspólnoty ze sobą przez sakrament chrztu (zob. Dz 2, 14a i 36-41).

Św. Piotr jako Pasterz Kościoła pisze w swoim pierwszym liście, że jesteśmy powołani do znoszenia cierpień na wzór Pana Jezusa – bez złorzeczeń i gróźb,

ale cierpliwie i z ufnością wobec Boga Ojca (zob. 1P 2, 20b-25).

Tyle dziś treści do rozważenia! Ale to przecież nie jedyny Pasterz, którego teksty warto słuchać i czytać, by wiedzieć co mamy dziś czynić jako Lud Boży,

by nie błądzić jak bezpańskie owce. A ja kogo słucham i czyje teksty czytam najczęściej?

                                                                                                                                                Ks. Tomasz Falak.

Nabożeństwo Majowe
Msza święta o godz. 18:00.

Co roku, 3 maja, nasza Asysta Parafialna przeżywa swoje święto. Tego dnia odbywa się Msza św. w intencji członków asysty. Na Mszy zostały złożone dary ofiarne. Ks. Proboszcz podczas homilii, podkreślił jak ważną i cenną rolę pełnią Ci, którzy należą do tej wspólnoty, zachęcając nowe osoby do przyłączenia się do niej.

Uroczystość NMP Królowej Polski
02.05.2020
Msza św. o godz.11:00

"Gdybym miał napisać dziś większe dzieło o Maryi jako Matce i Królowej, podzieliłbym je na cztery rozdziały.

Naszkicuję jedynie ich treść licząc, że resztę dopiszemy kiedyś wspólnie…

Rozdział I – Maryja w dziejach ludzkości.

Staję pod Krzyżem Nowego Adama, Jezusa Chrystusa, Boga i człowieka, by spotkać tam Jego Matkę, 

 Maryję – Nową Ewę. Czując jak św. Jan Apostoł szczególną miłość konającego Pana i Nauczyciela, przyjmuję Jego Testament: „Oto Matka Twoja”.

Rozdział II – Maryja Królową Polski.

Razem z królem Janem Kazimierzem oddaję Maryi moją Ojczyznę i proszę Ją o szczególną opiekę nad wszystkimi

i wszystkim, co Polskę stanowi. I ja nazywam Maryję moją Królową i Królową całej mojej Ojczyzny.

Rozdział III – Maryja moją Matką.

W historię mojej Ojczyzny wpisują się również wydarzenia z mojego życia. Po śmierci mamy pomyślałem, że odtąd Maryja będzie moją Mamą. Nie przestałem być synem, nie przestałem być dzieckiem Boga!

Rozdział IV – Maryja jako nasza Matka i Królowa dziś i jutro.

Mam nadzieję, że i Ty masz swoją historię osobistych relacji z Jezusem i Jego Matką. Niezależnie od tego,

jak odkryłeś, że Maryja może być i Twoją Królową, zabierzmy Ją razem do naszej teraźniejszości i w naszą przyszłość.

Jeśli dla Ciebie i dla mnie będzie Ona przede wszystkim Matką, co staniemy się dla siebie bardziej braterscy. Zgoda?"

Kościół przeżywał dziś Uroczystość NMP Królowej Polski przeniesione z 3 maja, z racji że uroczystość przypadała

w IV Niedzielę Wielkanocną.

Podczas każdej Mszy św. liturgia bogata była w śpiewy o Matce Bożej a homilie bogate w treści o Niej. 

Mszę św. o godz. 11:00, odprawił  i homilię wygłosił

Ksiądz Tomasz Falak, który powiedział w niej:

III Niedziela Wielkanocna. 
26.04.2020r.
Msza św. o godz.11:00

Dziś do świątyni nareszcie mogło przybyć więcej wiernych. Kapłani na każdej Mszy św. wdzięczni byli za ich przybycie i wyrażali swą radość 

z ponownego spotkania po tak długim czasie. O godz. 11:00, odbyła się transmisja Mszy św. z naszej świątyni,

którą odprawił i homilię wygłosił ks. Tomasz Falak

.  W homilii powiedział:

Chciałbym towarzyszyć Ci w imieniu Pana Jezusa Zmartwychwstałego.

Zanim Go razem rozpoznamy po łamaniu chleba, spróbuję jak On sprowokować Cię do powiedzenia wszystkiego, co Cię boli i smuci.

Ciekaw jestem, jak minęły Ci tegoroczne święta wielkanocne. Na pewno dotarły do Ciebie słuchy, że grób Pana Jezusa jest pusty.

Może nawet udało Ci się spotkać kogoś, kto twierdzi, że Jezus żyje. Czy to robi na Tobie wrażenie?

Jakie były Twoje nadzieje: że pandemia cudownie ustanie w Wielki Piątek?,

że w Niedzielę Wielkanocną będzie można pospacerować w miłym gronie, bo było tak ciepło i słonecznie?

A może masz większe oczekiwania, które dotąd się nie doczekały urzeczywistnienia? Powiedz, czym żyjesz? O czym najczęściej myślisz?

Jakie są Twoje niespełnione marzenia?

Tęsknisz za Jezusem! Tak, to dlatego tu jesteś. Chcesz doświadczyć Jego obecności, usłyszeć Jego słowa, może i te, które zapewniają,

że On odpuszcza Twoje grzechy. Chcesz poczuć w swoich nienaturalnie zakrywanych ustach smak Jego Ciała.

To dobrze! On też i Ciebie tu przyprowadził, bo lubi być z Tobą.

Co zrobisz, jak stąd pójdziesz? Wrócisz do swoich, do swego domu, do swoich obowiązków. I dalej będziesz tęsknić?

Czy On, Jezus, zaspokoi Twoje najgłębsze pragnienia? Czy wyjdziesz ze świątyni z innym sercem, już nie bolejącym i smutnym,

a pałającym radością i entuzjazmem.

Co On musi jeszcze dla Ciebie zrobić, by przemienić Cię, jak owych uczniów z Emaus?

II Niedziela Wielkanocna. Święto Bożego Miłosierdzia.
19.04.2020r.
Msza św. o godz.11:00

Kilka słów z dzisiejszej homilii: - Lubię utożsamiać się z niektórymi bohaterami Ewangelii i proponować to innym. Dziś mam ułatwione zadanie.

Św. Tomasz Apostoł to mój patron od chrztu świętego. Nazywany był Didymos, co się tłumaczy „Bliźniak”. Rozumiem go,

bo bardzo potrzebuję tak zwanej bratniej, czy siostrzanej duszy.

Mogę się z nim utożsamić również w chodzeniu tak zwanymi „swoimi drogami”. Nie dziwi mnie, że nie było go z innymi Apostołami

w Wieczerniku w dniu Zmartwychwstania. Pewnie chciał być sam w przeżywaniu żałoby po Mistrzu i Przyjacielu…

Ale jest coś, co mnie diametralnie od niego różni – w życiu nie chciałbym dotykać otwartych ran. Nie mógłbym być lekarzem, pielęgniarzem,

ratownikiem medycznym, czy strażakiem.

Prawdę mówiąc, jestem jednak kimś, kto w imieniu Pana Jezusa dotyka ran, ale tych duchowych. Nie czuję odrazy wobec wyznawanych w konfesjonale grzechów, bo wiem, że są one już wówczas poddawane procesowi leczenia. Pan Jezus posługuje się moimi uszami, bym o nich usłyszał w szczerym wyznaniu.

Używa moich ust (teraz zakrywanych maseczką), bym wypowiedział Jego słowa rozgrzeszenia.

Moja wzniesiona w górę dłoń w tym momencie przypomina Jego ramię z obrazu „Jezu, ufam Tobie!”.

Nie bójmy się pokazać tego, co nas boli, tego, co jest śladem głębokich zranień, by poddać się Panu Jezusowi,

najlepszemu Lekarzowi naszych grzesznych dusz i ciał. Nie opierajmy się Mu wówczas, gdy zechce nas poprosić o zaangażowanie się w ten proces uzdrawiania.

                                                                                                                              Ks. Tomasz Falak

XXX dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia
o ustanie pandemii i IX Dzień Nowenny
przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
18.04.2020r.
XXIX dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia
o ustanie pandemii i VIII Dzień Nowenny
przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
17.04.2020r.
XXVIII dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia
o ustanie pandemii i VII Dzień Nowenny
przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
16.04.2020r.
XXVII dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia
o ustanie pandemii i VI Dzień Nowenny
przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
15.04.2020r.
XXVI dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia
o ustanie pandemii i V Dzień Nowenny
przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
14.04.2020r.
II dzień Oktawy Wielkiej Nocy. Poniedziałek Wielkanocny.
13.04.2020r.
Msza św. o godz.11:00

Czytając dzisiejszą Ewangelię, zastanawiam się nad rolą pieniędzy w realizowaniu misji Kościoła (zob. Mt 28, 8-15).

Przykro mi, że wielu ochrzczonych liczy niewydane przez siebie pieniądze – jak Urząd Skarbowy rozliczają diecezje, parafie,

poszczególnych księży z ilości wpływów i z jakości rozchodów. Owszem, razem z nimi oburzam się, gdy dochodzi do nadużyć i na nie również się nie godzę.

Ale dziwię się pewnej niekonsekwencji w przypatrywaniu się finansom Kościoła.

Najczęściej chcą je drastycznie zreformować je ci, którzy ich nie zasilają.

Pieniądze w Kościele są częstym tematem krytycznych myśli i rozmów także przy świątecznych stołach. Ale czy równie często i zdecydowanie podejmuje się kwestię pieniędzy wydanych przeciw Kościołowi? Przykład takich projektów mamy w dzisiejszej Ewangelii.

Żydowscy arcykapłani dają sporą sumę rzymskim żołnierzom na propagowanie kłamstwa o kradzieży ciała Jezusa.

Znamienne jest ostatnie zdanie dzisiejszej perykopy: „I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami, i trwa aż do dnia dzisiejszego” (Mt 28, 15).

Czy i w tym względzie Ewangelia nie zachowuje swej zadziwiającej aktualności?

Czy reformatorzy finansów Kościoła chcą również zmniejszyć wydatki jego przeciwników, by je przeznaczyć na zbożny według nich cel?

Ks. Tomasz Falak.

PS. Pozwalam sobie na tego typu refleksje w dniu, w którym tradycyjnie od lat w kościołach zbiera się ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski, który powstał tuż po odzyskaniu niepodległości przez naszą Ojczyznę w 1918 r. i który aż do końca lat 80-tych był jedyną niezależną od państwa uczelnią w całym tak zwanym „bloku wschodnim” Europy. Ciekawe, jaka suma wpłynie na jej konto po pięciu Mszach św., na których może być maksymalnie po 5 osób…

Msza święta o godz. 12:30. Koronka do Miłosierdzia Bożego o ustanie pandemii - dzień XXV.
Dzień IV Nowenny przed Świętem Miłosierdzia.
 13.04.2020r.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. 12.04.2020r.
Msza św. o godz. 7:30

Czy dzisiaj była Procesja Rezurekcyjna?

Nie. Ks. Proboszcz chciał jedynie wynieść z kościoła Najświętszy Sakrament, by Nim pobłogosławić parafię. Stanął przed schodami prowadzącymi do wnętrza świątyni, spojrzał

na pusty plac, na którym gromadziły się tłumy przed wyruszeniem na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, i przy śpiewie „Te Deum” uczynił znak krzyża Panem Jezusem Zmartwychwstałym.

Msza św. o godz.11:00

Tak, „Alleluja” jest wesołe tylko wówczas, kiedy brzmi jak chórem powtarzana aklamacja. Śpiew „Te Deum” jest doniosły zwłaszcza wtedy, gdy podejmują go liczni wierni przekonani o słuszności słów tego hymnu.

Ale i tak w pustym prawie kościele wolę śpiewać „Alleluja”

i „Te Deum” niż „Święty Boże! Święty mocny…!”

Koronka do Miłosierdzia Bożego o ustanie pandemii - dzień XXIV.
Dzień III Nowenny przed Świętem Miłosierdzia.
 12.04.2020r.

Biegałem najpierw wokół szkoły z kolegami z klasy. Potem zacząłem biegać w lesie, w parkach i wzdłuż ulic. Ale do grobu nie biegałem nigdy!

Dziś wybieram się w wirtualny marszobieg z Janem i Piotrem (zob. J 20, 1-9). Chciałbym być pierwszy, jak młody Jan.

Ale w tym wieku bliższy mi staje się Piotr – trochę przebiegnie, więcej przejdzie.

Celem tego biegu jest pusty grób, nie podium za linią mety. Zwycięzcą nie jest ten, co pierwszy ją przekroczy, ale Jezus,

który wyszedł Boską mocą z grobu.

A ja, niezależnie od tempa tego marszobiegu, mogę i chcę być świadkiem Jego zwycięstwa. Mogę i chcę cieszyć się udziałem w Jego triumfie. Ks. Tomasz Falak.

Wielka Sobota.
11.04.2020r.
 
Wigilia Paschalna

Jak owocnie przeżyć Wigilię Paschalną? Wybierzmy na nowo wiarę, którą Bóg nam objawia w swoim Kościele!

Mamy trudność z wyborem – powinien być pozytywny, nie może być tylko bierną zgodą.

Mamy trudność z Kościołem, bo czasem jak zepsuty telewizor nie jest w stanie pokazać dobrego przekazu.

Ale w historii zbawienia Pan Bóg poradził sobie z różnymi trudnościami, o czym słyszymy dziś w rozbudowanej liturgii Słowa.

Dlaczego zatem nie poradziłby sobie z tymi trudnościami, które my dziś mamy?

Ks. Tomasz Falak

Koronka do Miłosierdzia Bożego o ustanie pandemii - dzień XXIII.
Dzień II Nowenny przed Świętem Miłosierdzia.
 10.04.2020r.
Wielki Piątek. 10.04.2020r.
Liturgia Męki Pańskiej.

„Jest taki dzień, co zaczyna się od zmroku” nucę sobie przed Wigilią Bożego Narodzenia.

A Wielki Piątek osiąga swój szczyt o 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia.

Tak jak dostosowuję swoje przejazdy

przez miasto, by uniknąć „godzin szczytu”,

jak mobilizuję się do modlitwy

w określonych porach dnia, tak chciałbym,

by godzina 15.00 była zawsze dla mnie ważna jako moment śmierci Boga i Człowieka w jednej Osobie.

Skoro pamiętam o godzinie 21.37 i o 8.41, to tym bardziej o 15.00 powinienem wspomnieć Tego,

kto oddał swe życie,

by zbawić i mnie, i cały świat.

Ks. Tomasz Falak.

Mimo opustoszałych ulic i mniejszego ruchu samochodów myślę o godzinach przedświątecznego szczytu.

Gdy mówię: „godzina szczytu”, natychmiast rodzi się we mnie skojarzenie z korkami na ulicach.

Gdy zdaję sobie sprawę, że „dzień osiągnął połowę, nadsłuchuję, czy biją dzwony (dziś nie biją)

na „Anioł Pański”,

albo odmawiam brewiarzową „godzinę południową”.

Koronka do Miłosierdzia Bożego o ustanie pandemii - dzień XXIII. Dzień II Nowenny przed Świętem Miłosierdzia.
 10.04.2020r.
Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej.
09.04.2020r.

Są dziś izolowani wierni,

którzy nie pojawią się na Mszy Wieczerzy Pańskiej: chorzy, poddani przymusowej czy dobrowolnej kwarantannie,

młodzież, dzieci.

Tęsknimy za nimi i oni za nami pewnie też.

Ale są też izolowani księża: w domach księży emerytów, w szpitalach,

a nawet w więzieniach…

Jeśli my za nimi nie zatęsknimy, choćby tylko tego wieczoru, to nie zdziwmy się, gdyby oni przestali tęsknić za nami.

Ks. Tomasz Falak.

Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Dzień XX.
 07.04.2020r.
Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Dzień XXI.
 08.04.2020r.
Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Dzień XIX.
 06.04.2020r.
NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ 
05.04.2020R.
Wystrój świątyni 
To była dziwna niedziela.
Co roku odbywają się
radosne procesje z palemkami. Kościół wypełnia się po brzegi wiernymi. 
W tym roku, ze względu na epidemię  przeszywający smutek panował w sercach tych, którzy mogli przyjść na Eucharystie. Ci co pozostali w domach, mieli możliwość uczestnictwa we wspólnej modlitwie podczas transmisji
Mszy św. o godz. 11:00.  Zachęcamy do łączności z nami
poprzez podane media na stronie.
XVIII dzień Koronki
do Bożego Miłosierdzia
o ustanie pandemii.
04.04.2020r.
Rozważania Różańcowe
w Pierwszą Sobotę Miesiąca. 
Koronka do Miłosierdzia Bożego.
XVII dzień Koronki
do Bożego Miłosierdzia
o ustanie pandemii.
03.04.2020r.
Rozważania Drogi Krzyżowej.
Koronka do Miłosierdzia Bożego.
XVII dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia
o ustanie pandemii.
03.04.2020r.
Rozważania Drogi Krzyżowej.
Koronka do Miłosierdzia Bożego.
XVI dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia
o ustanie pandemii.
02.04.2020r.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na żywo codziennie o 15:00.
XV dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia
o ustanie pandemii.
01.04.2020r.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na żywo codziennie o 15:00.
XIV dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia
o ustanie pandemii.
31.03.2020r.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na żywo codziennie o 15:00.
XIII dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia
o ustanie pandemii.
30.03.2020r.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na żywo codziennie o 15:00.
V Niedziela Wielkiego Postu.
29.03.2020r.
O godz. 11:00, transmitowaliśmy Mszę św. za pomocą mediów społecznościowych. 
Dziękujemy za wspólną modlitwę i łączenie się z nami każdego dnia na modlitwie.
Dziękujemy za otrzymywane ofiary na konto parafii 
oraz za wszelkie słowa, które docierają do nas, mówiące o tęsknocie za parafią 
i modlitwą w naszej świątyni. 
Mamy nadzieję, że ta świątynia już niedługo wypełni się ponowie wiernymi.
 
XII dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia o ustanie pandemii.
28.03.2020r.
V Niedziela Wielkiego Postu.
29.03.2020r.
O godz. 11:00, transmitowaliśmy Mszę św. za pomocą mediów społecznościowych. 
Dziękujemy za wspólną modlitwę i łączenie się z nami każdego dnia na modlitwie.
Dziękujemy za otrzymywane ofiary na konto parafii 
oraz za wszelkie słowa, które docierają do nas, mówiące o tęsknocie za parafią 
i modlitwą w naszej świątyni. 
Mamy nadzieję, że ta świątynia już niedługo wypełni się ponowie wiernymi.
 
XI dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia o ustanie pandemii.
27.03.2020r.
Godzina Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na żywo codziennie o 15:00.
Dziesiąty dzień - kościół zamknięty. 
Duchowieństwo trwa w świątyni na modlitwie, 
łącząc się poprzez transmisję z wiernymi.
 
Zapraszamy od poniedziałku do soboty na transmisję modlitwy o godz. 15:00.
 
Rozważania Drogi Krzyżowej.
O godz. 17:30, transmitowaliśmy
Rozważania Drogi Krzyżowej, przygotowane
i odczytane przez Ks. Tomasza.
Przeżywaliśmy nabożeństwo
wraz ze św. Franciszkiem Salezym.
X dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia o ustanie pandemii.
26.03.2020r.
Godzina Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na żywo codziennie o 15:00.
Dziesiąty dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia, po raz pierwszy odbył się w zamkniętym kościele. Liczba osób została ograniczona do 5 osób. 
Na modlitwie więc trwali kapłani i siostry zakonne, 
łącząc się poprzez media z wiernymi. 
Zapraszamy od poniedziałku do soboty na transmisję modlitwy o godz. 15:00.
 
IX dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia o ustanie pandemii.
25.03.2020r.
Godzina Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na żywo codziennie o 15:00.
Dziewiąty dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia, po raz pierwszy odbył się w zamkniętym kościele. Liczba osób została ograniczona do 5 osób. 
Na modlitwie więc trwali kapłani i siostry zakonne, 
łącząc się poprzez media z wiernymi. 
Od teraz tak, będzie każdego dnia. 
Zapraszamy od poniedziałku do soboty na transmisję modlitwy o godz. 15:00.
 
VIII dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia o ustanie pandemii.
24.03.2020r.
Godzina Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na żywo codziennie o 15:00.
Ósmy dzień wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Dziś zabrzmiał komunikat, który zasmucił wiele osób.
Usłyszeliśmy, że rozpoczyna się od jutra  kolejny etap walki  z pandemią.
Polega on  na ukryciu się we własnych domach.
Wychodzić można, wyłącznie w niezbędnych sprawach. Minister Zdrowia wydał zarządzenie,
że liczba osób uczestniczących w jakichkolwiek zgromadzeniach, w tym liturgicznych,
została zmniejszona z 50 osób na 5 osób.
 
Dlatego też nie będzie możliwości  uczestniczenia w Eucharystii. Mogą być tylko osoby niezbędne i odpowiedzialne za kościół,
takie jak ksiądz, zakrystianka, pan kościelny.
Wierni mogą być tylko ci, którzy zamówili daną intencję Mszy św. Kuria Łódzka,
także wydała komunikat  w związku z decyzją ministra.  
Chowamy się ale Pan Jezus jest z nami, zapraszamy aby łączyć się dalej z nami poprzez transmisję on line. 
Od 15:00 do 16:00 - Adoracja on line i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 
Księża po koronce, oczekiwali w tym czasie adoracji na penitentów. Codziennie transmisja on line od 15:00 do końca Koronki.
 
VIII dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia o ustanie pandemii.
24.03.2020r.
Godzina Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na żywo codziennie o 15:00.
Ósmy dzień wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Dziś zabrzmiał komunikat, który zasmucił wiele osób.
Usłyszeliśmy, że rozpoczyna się od jutra  kolejny etap walki  z pandemią.
Polega on  na ukryciu się we własnych domach.
Wychodzić można, wyłącznie w niezbędnych sprawach. Minister Zdrowia wydał zarządzenie,
że liczba osób uczestniczących w jakichkolwiek zgromadzeniach, w tym liturgicznych,
została zmniejszona z 50 osób na 5 osób.
 
Dlatego też nie będzie możliwości  uczestniczenia w Eucharystii. Mogą być tylko osoby niezbędne i odpowiedzialne za kościół,
takie jak ksiądz, zakrystianka, pan kościelny.
Wierni mogą być tylko ci, którzy zamówili daną intencję Mszy św. Kuria Łódzka,
także wydała komunikat  w związku z decyzją ministra.  
Chowamy się ale Pan Jezus jest z nami, zapraszamy aby łączyć się dalej z nami poprzez transmisję on line. 
Od 15:00 do 16:00 - Adoracja on line i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 
Księża po koronce, oczekiwali w tym czasie adoracji na penitentów. Codziennie transmisja on line od 15:00 do końca Koronki.
 
VII dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia o ustanie pandemii.
23.03.2020r.
Godzina Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Siódmy dzień wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na żywo codziennie o 15:00.
Księża po koronce, oczekiwali w tym czasie adoracji na penitentów. Codziennie transmisja on line od 15:00 do końca Koronki.
 
IV Niedziela Wielkiego Postu. II niedziela z dyspensą.
Zapraszamy do wysłuchania homilii,
wygłoszonej
przez ks. Proboszcza Tadeusza Webera.
W czwartą niedzielę Wielkiego Postu, do świątyni przybywało na Eucharystię około po 15 osób. Komunia św. została udzielona wyłącznie na rękę.
Na koniec zabrzmiał uroczysty hymn błagalno-pokutny (Suplikacja).
 
Czy ty wierzysz w Syna Człowieczego - Wierzę Panie mówi, ten co odzyskał wzrok w dzisiejszej Ewangelii, uznał i pokochał i oddał Mu chwałę.
My odrodzeni przez Sakrament Chrztu św. otrzymaliśmy nowe życie i nowe widzenie świata, Boga i ludzi. Bądźmy dziećmi światłości
i żyjmy w świetle Bożych przykazań, żyjmy drogą Ewangelii, która wskazuje nam drogę.
Pan jest moim Pasterzem - nasze życie wygląda jak ciemna dolina i tak łatwo ulegamy lękowi, ale jeśli wierzymy że Pan jest z nami,
to przeprowadzi nas przez wszystkie niebezpieczeństwa i trudności.
Nam trzeba tylko uwierzyć, wyznać wiarę i zaufać do końca, że to Jezus jest jedynym Zbawicielem świata.
VI dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia o ustanie pandemii.
21.03.2020r.
Godzina Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Szósty dzień wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia już za nami.
Każdego dnia ksiądz Tomasz Falak, czyta między częściami koronki rozważania, które przyczyniają się do przemiany serc i głębszej modlitwy o Boże Miłosierdzie.
 
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na żywo codziennie o 15:00.
Księża po koronce, oczekiwali w tym czasie adoracji na penitentów. Codziennie transmisja on line od 15:00 do końca Koronki.
 
V dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia o ustanie pandemii. 
20.03.2020r.
Godzina Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na żywo codziennie o 15:00.
20 marca piąty dzień trwaliśmy na adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 15:00 do 17:00.
Odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego,
transmitując ją poprzez media. 
Zachęcamy by w ten sposób łączyć się z nami na modlitwie osobom, które nie mogą przybyć do świątyni.
Po modlitwie podczas adoracji, księża oczekiwali na penitentów w konfesjonałach.
 
Rozważania Drogi Krzyżowej.
Nasza codzienność w tym czasie zagrożenia epidemicznego wymaga wielu wyrzeczeń.
Kościół nasz jest otwarty
i odbywają się w nim nabożeństwa zgodnie z przestrzeganiem wyznaczonych zasad. 
Dlatego też, Droga Krzyżowa była dziś w ie co inny sposób przeżywana przez nas.
Kapłan z panem kościelnym przechodzili ze stacji do stacji,
a wierni pozostali w wyznaczonych dla niech miejscach w ławkach.
Nabożeństwo można było przeżywać łącząc się przez media na żywo.
Zapraszamy do przeżycia tego nabożeństwa w nagraniu podanym na stronie.
IV dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia o ustanie pandemii. Uroczystość św. Józefa.
19.03.2020r.
Godzina Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na żywo codziennie o 15:00.
Księża po koronce, oczekiwali w tym czasie adoracji na penitentów. Codziennie transmisja on line od 15:00 do końca Koronki.
 
Czwarty dzień trwaliśmy o godz 15:00 na koronce do Bożego Miłosierdzia. 
Dziś przeplatane modlitwą były słowa o św. Józefie. Zapraszamy do wysłuchania.
Koronkę poprowadził ks. Tomasz Falak.
 
 

Dziś na Eucharystię

przybyła garstka wiernych. 

Homilię wygłosił ks. Tomasz Falak.

Msza św. o godz. 18:00

W homilii usłyszymy - Odkryłem dziś, że wspólnym elementem wszystkich czytań biblijnych przypisanych na uroczystość św. Józefa są relacje między poszczególnymi osobami.

Dawid w relacji z Bogiem i z tego rodu pochodził św. Józef. Relacja Józefa z Jezusem. Jezus w relacji z Bogiem. Przyjrzyjmy się naszym relacją, nie tylko w małżeństwie ale relacji rodziców z dziećmi.

Jaka jest relacja z Bogiem. Czy jest najważniejsza. Czy z tej relacji wypływają wszystkie inne relacje w naszym życiu. Pomimo, że kościoły opustoszały to Pan Bóg zaprasza nas abyśmy szczególnie teraz wchodzili w relację z Nim: głębsze, bardziej intymne i osobiste relacje, pogłębione.

Chciejmy być w sprawach Ojca. Podporządkujmy się nie tylko ludzkim relacją, ludzkim przepisom, podporządkujmy się Bożym propozycjom. Bogu, który chce być blisko z nami.

III dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia o ustanie pandemii.
18.03.2020r.
Godzina Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś po raz trzeci trwaliśmy
na adoracji Najświętszego Sakramentu.
Codziennie o godz. 15:00 odmawiana jest Koronka
do Miłosierdzia Bożego.
Koronkę poprowadził ks. Tomasz Falak.
 
 
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na żywo codziennie o 15:00.
Księża po koronce, oczekiwali w tym czasie adoracji na penitentów. Codziennie transmisja on line od 15:00 do końca Koronki.
 
II dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia o ustanie pandemii.
17.03.2020r.
Godzina Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś po raz drugi trwaliśmy
na adoracji Najświętszego Sakramentu.
Codziennie o godz. 15:00 odmawiana jest Koronka
do Miłosierdzia Bożego. Dziś do świątyni przybyło kilka osób.
Koronkę poprowadził ks. Tomasz Falak.
 
 
Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na żywo codziennie o 15:00.
Księża po koronce, oczekiwali w tym czasie adoracji na penitentów. Codziennie transmisja on line od 15:00 do końca Koronki.
 

Dziś na Eucharystię przybyło kilka osób. 

Komunia udzielona została

wyłącznie na rękę.

Pod koniec każdej Mszy św.

została odśpiewana suplikacja.

Msza św. o godz. 17:00
I dzień Koronki do Bożego Miłosierdzia o ustanie pandemii.
16.03.2020r.
Godzina Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Od dziś nasza parafia trwa codziennie od godz. 15:00 do 17:00,
na adoracji Najświętszego Sakramentu.
O godz. 15:00 odmawiana jest Koronka
do Miłosierdzia Bożego. Dziś do świątyni przybyło kilkanaście osób.
Koronkę poprowadził ks. Tomasz Falak,
a uczestniczyli w niej
wszyscy nasi kapłani i siostry zakonne wraz z wiernymi.
 
Księża po koronce, oczekiwali w tym czasie adoracji na penitentów.
 
Codziennie transmisja on line od 15:00 do końca Koronki.
 
Zapraszamy do relacji,  z przyczyn technicznych obraz od 1 minuty i nie od początku modlitwy. 

Dziś na Eucharystię przybyło kilkanaście osób. Kapłani zachowali wszelkie środki bezpieczeństwa używając płynu do dezynfekcji. 

Komunia udzielona została wyłącznie na rękę.

Pod koniec każdej Mszy św. została odśpiewana suplikacja.

Msza św. o godz. 17:00
III niedziela Wielkiego Postu. I niedziela z dyspensą.
15.03.2020r.
To wyjątkowy czas dla Kościoła. Pandemia, która objęła świat
a zwłaszcza nasz kraj, zapewne przeraża większość z nas.
Wielu wiernych skorzystało z dyspensy danej
od Abp Grzegorza Rysia i nie przyszło do świątyni. 
Pierwszy raz od wielu lat, tak jak i inne świątynie, nasza po prostu opustoszała. Na Mszach św. nie było więcej niż 20 osób.
 

Komunia św. została udzielona wyłącznie na rękę. A w homilii można było usłyszeć

list skierowany do wiernych przez metropolitę łódzkiego.

Pod koniec każdej Mszy św. została odśpiewana suplikacja o ustanie pandemii.

Módlmy się drodzy Parafianie w naszych domach, módlmy się na różańcu, koronką, przeżywajmy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Niech nasze domy stają się zwłaszcza teraz Kościołami. Trwajmy w wierności i miłości przed Panem.

Kościół przygotowany był z wyznaczonymi miejscami dla wiernych do 50 osób.
W przypadku większej ilości wiernych,
przygotowany był dolny kościół,
gdzie w tym samym czasie
miała być sprawowana także Eucharystia. Jednak wierni nie przyszli.
 

Po wieczornej Mszy św. przeszliśmy do kaplicy Matki Bożej Watykańskiej, gdzie na różańcu modliliśmy się o miłosierdzie Boże. 

Kto pragnie i może zapraszamy codziennie na Mszę św, i Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu do godz. 17:00, w tym czasie możliwe jest skorzystanie z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Codziennie transmisja o 15:00, Koronki.

II niedziela Wielkiego Postu. Niedziela Misyjna.
08.03.2020r.
Kościół dziś przeżywa niedzielę misyjną.
Dlatego też przy wyjściu ze świątyni,
można było złożyć dobrowolną ofiarę
do puszki na cele misyjne
 

 Dziś, przy wyjściu z kościoła po porannych mszach, można było nabyć

„Baranki Wielkanocne” rozprowadzane przez wolontariuszy naszej diecezjalnej Caritas.

Chętnych do wsparcia tego dzieła nie zabrało.

Dziś w Ewangelii Jezus zabiera trzech wybranych uczniów na górę.

Tam ukazuje swoją chwałę jako Syn Boży. Czyni to, aby umocnić ich na tę godzinę próby i doświadczenia,

kiedy będą widzieli swojego mistrza zawieszonego

na innej górze, na drzewie krzyża,

kiedy to będzie oddawał swego ducha Ojca.

Uczniowie nie zrozumieli wtedy tego doświadczenia, Lękają się.
Ale ten obraz Jezusa, napełnionego światłem zostaje w ich pamięci.

Może scena przemienia, uratowała wiarę św. Piotra.
Ta druga niedziela Wielkiego Postu, kieruje nas na sprawę misji.

Apostołowie pod wpływem umocnienia wiary będą głosili Jezusa Zmartwychwstałego. Jezus przed swoim wniebowstąpieniem

wydanie nakaz aby głosić Ewangelię na cały świat.

 
Msza św. o godz. 9:30

Bp. Mazur w swoim liście skierowanym do nas na II niedzielę Wielkiego Postu pisze:"- niedziela misyjna. Modlimy się za wszystkich misjonarzy

i prosimy Boga o nowe i liczne powołania do głoszenia słowa w krajach misyjnych. Nawet jeśli nie wyjeżdżamy do krajów misyjnych to jesteśmy misjonarzami. Eucharystia nas jednoczy i pobudza do dzielenia się wiarą. Na koniec każdej Mszy św. zostajemy posłani by iść i głosić Ewangelię. Nikt nie może zatrzymać nas w dzieleniu się radością z głoszenia Jezusa Zmartwychwstałego.

Naszą modlitwą i ofiarami wspieramy misjonarzy i misjonarki w krajach misyjnych w ich nie łatwej posłudze.
Dlatego dziś Kościół zbiera ofiary na cele misyjne by Słowo Boże mogło docierać w najdalsze rejony naszego świata.

 
Zapraszamy do wysłuchania homilii wygłoszonej przez ks. Proboszcza.
Nabożeństwo Gorzkich Żali.

O godz. 17:15, rozpoczęło się drugie

w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali. Kazanie pasyjne wygłosił ks. Tadeusz Weber - proboszcz naszej parafii. 

 Zapraszamy do wysłuchania i przemyśleń związanych z męką

naszego Pana Jezusa Chrystusa. 

 

 Ks. Proboszcz podczas kazania pasyjnego powiedział:

"Nie możemy sobie wyobrazić czasu Wielkiego Postu bez tego nabożeństwa.

Bez tych śpiewów i tekstów, które towarzyszą naszej polskiej pobożności

ponad już dwa wielki. Mają one nam pomóc,

aby uświadamiały nam jak wielką ofiarą poniósł nasz Zbawiciel

i jak niepojęta jest Jego miłość i jej głębia.

 

Prośmy, Panie Jezu przymnóż nam wiary, miłości i zaufania, zawierzenia.

Abyśmy potrafili odczytać w Twojej Drodze Krzyżowej , drodze zbawienia

i naszą drogę i cząstkę tej ofiary,

którą Ty złożyłeś z miłości za zbawienie nas wszystkich".

 
Diecezjalne rekolekcje dla kobiet. II dzień.
06.03.2020r.
6 marca 2020 o 18:30, rozpoczęła się wyjątkowa
Droga Krzyżowa z udziałem i rozważaniami dla kobiet.
Można było, podczas niej przeżyć prawdziwe duchowe pojednanie z Bogiem i samą sobą.
Zaakceptować swoje życie i żyć pełnią wiary.
 
Droga Krzyżowa

Drogę krzyżową poprowadził ks. Paweł Gabara a rozważania zostały wypowiedziane m.in. przez dziewice konsekrowane. 
Panie z zachętą ks. Pawła brały w swoje dłonie krzyż i niosły do następnej stacji,
by w ten sposób jeszcze bardziej przeżyć ten czas łaski i nawrócenia.
Eucharystia

Mszę św. i homilię wygłosił ks. Paweł Gabara.
Zachęcamy jej wysłuchania.
Konferencja
Siostry na początku drugiego dnia rekolekcji mówiły o błogosławieństwie o jego mocy. "Błogosławić to mówić dobrze, a Bóg zawsze mówi o nas dobrze i Bóg widzi zawsze
w nas dobro. Jedna z sióstr podzieliła się swoim duchowym przeżyciem:
"że Bogu robi się błogo na sercu kiedy o nas myśli. Jesteśmy Jego dziećmi, jesteśmy Jego błogością.Nawet jeśli Go zasmucamy naszymi niewiernościami i odejściami,
ale tej błogości, tej czułości, tej miłości, którą ma odwiecznie ku nam, żaden grzech nie jest w stanie zatrzymać czy zmniejszyć. I tak to kojarzy mi się z Noemi,
że bądźmy słodyczą i błogością Pana".
W dalszej części konferencji siostry z pełną pasją mówiły o historii Rut i Noemi, przeplatając to własnym doświadczeniem
i zachęceniem pań do pięknej relacji z Bogiem.
Na koniec nie zabrakło słów podziękowania przez ks. Pawła dla sióstr rekolekcjonistek poprzez ks. Proboszczowi, który wyraził zgodę i chęć współpracy na następne lata
w organizacji takich rekolekcji a także pozostałym osobom zaangażowanym w ten czas. 
Diecezjalne rekolekcje dla kobiet. I dzień.
05.03.2020r.
5 marca rozpoczęły się dwudniowe rekolekcje dla kobiet. Tegoroczny temat jaki zachęcił panie do przybycia brzmiał: "Bóg, który pięknie marzy o kobiecie".
Przybyło wiele pań. Wszystkie ławki zostały zajęte. 
Przybyli także, kapłani i klerycy, by wspomagać modlitwą ten czas.
Konferencje poprowadziły dwie siostry zakonne.
 s. Anna Maria Pudełko AP (apostolinka)
i s. Judyta Pudełko PDDM (uczennica Boskiego Mistrza).
Adoracja
Rekolekcje rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu. W ciszy przeplatanej pieśniami chórku, kobiety w skupieniu modliły się o owocne przeżycie tego czasu.
Eucharystia
Konferencja

Mszę św. celebrowało kilku kapłanów.
Ks. Paweł Gabara, wprowadził w temat rekolekcji
a homilię wygłosił ks. Roman Kurzdym.
Mówił o tym, jak Bóg pragnie spełnienia dla kobiety
i jej szczęścia. Jak ją powołuje i czym obdarza.
Jak to odkryć.
Wiele pań przystąpiło do komunii św.,
gdyż podczas adoracji Najświętszego Sakramentu,
wielu kapłanów oczekiwało
na penitentów w konfesjonałach. 

Na początku siostry zwracając się do kobiet, uświadomiły im, że to one są protagonistkami tych rekolekcji.

Serce każdej z was i Pan. Siostry poprosiły, aby każda zasłuchała się w swoje serce. Poruszenia Ducha Św. w serca każdej kobiety. Siostry mówiły dalej - że może usłyszycie jedno zdanie z historii Rut i Noemi. Usłyszycie jedno słowo od nas, ale niech to słowo poprowadzi was do spotkania z Panem. Aby doświadczyć jak bardzo ważne jesteście dla Niego.

Jak bardzo nas was liczy, jak bardzo was kocha, ze wszystkimi zasobami jakie macie dzięki Jego łasce.

Na sam koniec ks. Paweł skierował do pań kilka słów, zapraszając je na drugi dzień rekolekcji. 

Spotkanie w kościele zakończył Apel Jasnogórski. 


 

I niedziela Wielkiego Postu.
01.03.2020r.
Msza św. o godz. 9:30
1 marca, przeżywaliśmy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. 
W liturgii Słowa Pan Bóg objawia się nam jako Ten, który ma dla nas wspaniały plan zbawienia. Pomimo, iż ten plan zniweczony jest poprzez grzech człowieka, pierwszych rodziców, to jednak nie poprzestaje na realizacji innego zamysłu, który doprowadzi do tej wspólnoty z Panem Bogiem nas, którą utraciliśmy.Bóg wie, że jesteśmy słabi, dlatego też Jezus pozwala wyprowadzić się Duchowi na pustynię, by tam utożsamić się z nami, chce wejść w nasze położenie, skłonności do grzechu by ten sposób, pokazać nam jak sobie radzić z pokusami złego.

Jezus odpowiada na kuszenie przez złego Słowem Bożym. Nie samym chlebem żyje człowiek ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. Skoro Jezus utożsamił się z nami w walce z pokusami, chciejmy i my utożsamić się z Nim w walce z pokusami. Utożsamić się z Jezusem, poprzez przyjmowanie Jego Ciała. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami Wielkiej Nocy ale już teraz karmy się Jego Ciałem i miejmy przez to Jego moc w sobie już teraz.
Nabożeństwo Gorzkich Żali.

W niedzielę o 17:15, odbyło się pierwsze Nabożeństwo Gorzkich Żali

w tym Wielkim Poście.

Nie wiele osób przybyło na nie.

Zachęcamy do uczestnictwa i przeżywania tego czasu na tej pięknej modlitwie. 

 

 

 

W kazaniu wygłoszonym podczas nabożeństwa usłyszeliśmy:

W Wielkim Poście zwykło się głosić kazania pasyjne.

Przede wszystkim podczas Gorzkich Żali. 
Wpatrujemy się w Pana Jezusa umęczonego, ogarnięto trwogą do tego stopnia, że poci się krwią.


 


Słyszymy dziś z tekstów Pisma Święto o pokusie. Najpierw grzech pierworodny, pokusa stanowienia o tylko o sobie.Nie liczenia się z Bogiem. 
Dziś mamy z tym do czynienia. Są środowiska ludzkie, które czynią wszystko by postać tego świata urządzać wedle własnej wizji

nie licząc się z Panem Bogiem. 
Skutki są opłakane. Dzieje się to na naszych oczach. 
W Ogrodzie Oliwnym, na Jezusa szli z kijami jak na zbójcę i dziś tak się dzieje w relacjach ludzkich.

Z furią i wściekłością atakowani są ludzie dobrzy i szlachetni, cisi. Dobro i zło, które przewija się przez ludzkie serca.
Ogarnijmy tą scenę Ewangelii, nie podnieśliście ręki na mnie

ale to jest wasza godzina i panowanie ciemności.
Jezus przestrzega tych oślepionych ciemnością. Przenieśmy tą scenę na naszą codzienność. Godzina ciemności.
Szczególnie teraz, gdy w mediach wciąż informują o epidemii i innych nieszczęściach.

Świat nie wie jak z tego wyjść.
Tu nie chodzi o to, że może tak masowo wyginiemy. Jest to bolesne. To jest owe panowanie ciemności. Zalewa nas fala zła i poddajemy się jej. Obojętniejmy. Widać po wiernych jak mało przychodzi nas do kościoła. Jest nas garstka.

A gdzie jest cała reszta ludzi ochrzczonych.

To jest ta godzina ciemności. Idzie czas miłosierdzia ale i czas ciemności. Co wybierzemy?
Jezu Chryste Panie miły zmiłuj się nad nami wszystkimi. 

 

Droga Krzyżowa z udziałem dzieci.
28.02.2020r.
W każdy piątek Wielkiego Postu odbywają się Nabożeństwa Drogi Krzyżowej. 
Przedstawiamy dziś relację z Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci. 
Mamy nadzieję, że na następną przybędzie o wiele więcej dzieci.
Cieszymy się, z obecności tych, które przybyły. 
Drogę Krzyżową poprowadził ks. Tomasz Falak,
a rozważania przeczytała siostra Zuzanna. 
Zapraszamy
do wysłuchania rozważań
i wspólnej modlitwy
z tej Drogi Krzyżowej.
Środa Popielcowa. Msza św. z udziałem ks. Abp Grzegorza Rysia.
26.02.2020r.
W Środę Popielcową, rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu.
Nasza parafia wzorem poprzednich lat, jako pierwsza rozpoczyna wielkopostne pielgrzymowanie po parafiach naszej Archidiecezji.
Każdego dnia w kościołach stacyjnych, odbywać się będzie specjalna Msza święta, z udziałem ks. Biskupa.
W naszym kościele, o godz. 18:00, odbyła się Msza święta pod przewodnictwem Księdza Abp Grzegorza Rysia.
Na początku ks. Proboszcz, powiedział kilka słów o tym czasie pielgrzymowania wielkopostnego.
Zapraszamy do wysłuchania homilii.
"Wiarę należy przeżywać jako rzeczywistą relację z Bogiem. Taka relacja to nieustanne wzajemne obdarowywanie się. Boga nikt nie przegoni w obdarowaniu.
Bóg chce nas obdarowywać ale możemy to zablokować.
Zacząć się zachowywać jak aktorzy".
Metropolita mówił dalej - "Mogłeś wejść w prawdziwą relację z Bogiem
ale za bardzo skupiłeś się na sobie".
Dalej zadając pytanie do wiernych skierował do nich słowa:
"Wiecie ile jest wart człowiek, który odciął się od darów Bożych".
Odpowiedział - "Tyle co ten popiół na stole. Tyle jesteśmy warci siebie bez Boga. Prochem jesteś w proch się obrócisz".

Homilię wygłosił metropolita łódzki.

Abp Grzegorz Ryś, mówił o prawdziwej relacji z Bogiem.

Jak ją przeżywać by jej nie zagubić.
 

Mówił dalej - " Chcemy dziś wziąć ten proch na siebie, żeby mocno przeżyć, kim jesteśmy kiedy się mocno skupię na sobie.

Kim jestem kiedy ta pobożność została na mnie a nie na Ojcu. Kim jestem te relacja z Bogiem stała się tylko teoretyczna. 
Metropolita mówił - " Przerywając ten łańcuch wzajemnego obdarowywania, skupiając się na sobie jestem nawet nie gliną,

z której Bóg ulepił człowieka, tylko gliną, która wyschła na proch. Tacy jesteśmy. Ale dziś, bierzemy z nadzieją ten proch na siebie,

że Pan Bóg bierze ten proch w ręce i przemienia nas w żywych. Z prochu wypływa życie. 
Uczucia jakie powinny w nas trwać w tym czasie to pokora. Przyznanie się do złych wyborów,

do aktorstwa przed Bogiem - kiedy to zgubiliśmy prawdziwą relację z Nim i jesteśmy teraz jak ten proch.

W pokorze i żalu oraz w nadziei, zbudowanej na Bogu, że tak jak ulepił z prochu człowieka w raju, jest w stanie znów wziąć ten proch w ręce

i ulepić nas na nowo i tchnąć w nas Swojego Ducha i sprawić, że będziemy żyli. Po to jest ten Wielki Post". 

Święto ofiarowania Pańskiego. 
02.02.2020r.
Drugiego dnia lutego, Kościół obchodzi Święto ofiarowania Pańskiego.
Jest to wspomnienie, kiedy to Maryja z Józefem ofiarowują Swego Syna Jezusa
w świątyni jerozolimskiej. 
Obrzęd poświęcenia świec.
Kapłan wypowiada słowa modlitwy,
prosząc o to by ci którzy, zgromadzili się
w  świątyni z płonącymi świecami,
mogli kiedyś oglądać blask chwały Chrystusa”
Jest to także, dzień życia konsekrowanego.
Na początku Eucharystii, zostały wypowiedziane życzenia na ręce Siostry Przełożonej dla wszystkich sióstr
pracujących na terenie parafii.
Zapraszamy do wysłuchania homilii.
MSZA ŚWIĘTA O 9:30
                W homilii, usłyszeć dziś można było o przemijaniu życia. 
O tym, że Jezus pragnie objawić się każdemu człowiekowi.
Dziś w Ewangelii, spotyka Symeona i Annę, ludzi starszych.
Można więc powiedzieć, w kontekście tego spotkania i dzisiejszego święta, że starość jest bogactwem do odkrycia. 
Uchylając rąbek Bożego objawienia tej tajemnicy, która też jest tam dana i otwarta przed nami w dzisiejszym spotkaniu, możemy zobaczyć jak piękne mogą być podeszłe lata.
Wtedy może, nie będzie już człowiekowi przychodzić myśl, że starość Panu Bogu się nie udała. Lecz przyjdą myśli, kiedy i ja odkryję piękno i bogactwo starości.
Pan Bóg i ten etap życia dokładnie zaplanował człowiekowi, aby go czegoś nauczyć, nauczyć pokory i miłości.
MSZA ŚWIĘTA O 11:00
Na Mszę świętą przybyli dziś uczniowie klas drugich z dwóch szkół z terenu parafii.
Co rok przed dzisiejszym świętem przynoszą świece aby je poświęcić,
a że święto zbiegło się z niedzielą, świece te zostały również zapalone pod czujnym okiem siostry Zuzanny i rodziców dzieci.
Dzieci z uwagą wysłuchały Słowa Bożego
z dumą trzymając swoje zapalone świece.
Dzieci czytały czytania i modlitwę wiernych.
Towarzyszyła dziś w Eucharystii, 
nasza schola, która podrywała to radosnego uwielbienia Boga, 
poprzez wykonywanie różnych gestów podczas śpiewu. 
Jedna dziewczynka, dzielnie na środku dawała przykład co należy wykonywać.
Zapraszamy do wysłuchania homilii.
W homilii do dzieci, ksiądz Tomasz, zadawał pytania i opowiadał o wyjątkowym spotkaniu w świątyni Jerozolimskiej,
Rodzice Jezusa, przynieśli Go do niej, aby został ofiarowany Bogu,
tam właśnie spotyka Symeona i Annę, którzy przebywając tam oddają cześć Bogu.
Na wzór tych starszych ludzi i my chcemy oddać Bogu chwałę w świątyni, 
jako Temu, który jest światłością świata,
Dlatego też dziś zostały poświęcone i zapalone nasze świece.
Nawiązując do ostatnich słów z dzisiejszej Ewangelii, ksiądz Tomasz
opowiadał o tym, jak bardzo jest ważny wzrost, nie tylko ten fizyczny,
ale przede wszystkim wzrost duchowy. 
Dokonuje się poprzez otwarcie na łaskę Bożą, 
m.in. w sakramencie pokuty i pojednania, aby wyznać swoje grzechy,
które opóźniają nas w tym rozwoju duchowym,
aby z czystymi sercami przyjmować jak najczęściej Pana Jezusa w Komunii św.
i tak wzrastać w łasce Bożej.
III niedziela zwykła. Spotkanie pielgrzymów Pieszej Łódzkiej Pielgrzymki na Jasną Górę.
26 stycznia 2020r.
Co roku od wielu lat w ostatnią niedzielę stycznia na wieczorną mszę świętą przybywają pielgrzymi, którzy w sierpniu wyruszają na Jasną Górę
w pieszej pielgrzymce. 
Tego dnia wspólnie modlą się 
w intencjach pielgrzymkowych 
oraz trwają w radości ze wspólnej modlitwy.
Zawsze Pan Ryszard, wieloletni pielgrzym
z grupy pierwszej, by podkreślić wyjątkowość liturgii dumnie stoi
z krzyżem, który wyrusza
wraz z pielgrzymami
Na początku w imieniu ks. Proboszcza, ks. Tomasz Falak, powitał zgromadzonych
i wyraził swą radość z ich przybycia.
Eucharystii przewodniczył wieloletni kierownik pielgrzymki
ks. Łukasz Tarnawski, 
który wygłosił okolicznościową homilię.
Usłyszeliśmy w niej, by w naszej drodze życia,
 dzielić się Bogiem, Jego miłością.
W ten sposób, staniemy się darem dla drugiego człowieka.
Powołani jesteśmy do tego by być jednością. by głosić Jezusa bez ustanku.
 
Jezus przychodzi do naszych ciemności, do naszych domów, serc, życia. 
Za naszym zaproszeniem, czyni z nich swoje mieszkanie.
 
Prośmy abyśmy mogli być przedłużeniem Jego rąk,
by iść do innych z darem Bożej Miłości i głosić Go każdego dnia.
Zapraszamy do wysłuchania homilii.
SPOTKANIE OPŁATKOWE
W dolnym kościele uczestnicy Eucharystii, spotkali się po niej, by razem podzielić się opłatkiem i powspominać czas pielgrzymki. Nie zabrakło kolędowania, odczytania Ewangelii o narodzeniu Jezusa, pobłogosławienia pokarmu oraz usłyszeniu tego co czeka pielgrzymów w najbliższym czasie.
II niedziela zwykła. Msza święta w intencji ks. Henryka.
19 stycznia 2020r.
W trzecią niedzielę stycznia, podczas Mszy św. o godz. 11:00, modliliśmy się w intencji ks. Henryka z racji Jego imienin. 
Homilię wygłosił ks. Tomasz Falak, który nawiązując do Ewangelii, opowiadał o Jezusie
jako Baranku Bożym,
który składany jest w ofierze Mszy św. Bogu Ojcu,
a Jego krew obmywa nas
z grzechu.
Dzieci z zaciekawieniem słuchały słów księdza i z radością odpowiadały
na zadawane pytania.
Na Eucharystię przybyło wielu wiernych, pragnących modlić się
w intencji czcigodnego Solenizanta. 
Na początku ks. Proboszcz, zapowiedział o intencji Mszy św.
i złożył najserdeczniejsze życzenia ks. Henrykowi.
Pod Komunii świętej, ks. Tomasz, rozpoczął składanie życzeń drogiemu solenizantowi, a po nim kolejno poszczególne grupy i wspólnoty z parafii:
Liturgiczna Służba Ołtarza, Sercańska Rodzina Świeckich
i Dziecięca Rodzina Sercańska wraz z siostrą Zuzanną,
Asysta Parafialna, Żywa Róża z Wieczernikiem oraz III Zakon Franciszkański Świecki.
Ks. Henryk z radością słuchał życzeń a na koniec podziękował wszystkim zgromadzonym na Eucharystii za wspólną modlitwę w Jego intencji.
Asysta Parafialna na tą okazję wystawiła sztandary,
by w ten sposób podkreślić wyjątkowość Liturgii.
Zapraszamy do wysłuchania homilii.
Niedziela Chrztu Pańskiego.
12.01.2020r.
Niedziela Chrztu Pańskiego, kończy w Kościele okres Bożego Narodzenia. 
W Polsce tradycja dekoracji i kolęd przedłużona jest do 2 lutego, kiedy to Kościół obchodzi uroczystość Ofiarowania Pańskiego.
Trwaliśmy dziś w postawie wdzięczności za ten wielki dar jaki otrzymał każdy chrześcijanin.
Ta dzisiejsza uroczystość powinna być naszym wielkim dziękczynieniem
za ten dar jaki otrzymaliśmy w sakramencie chrztu św.
Wielu z nas przyjęło go w wieku dziecięcym czy w niemowlęcym, 
kiedy to rodzice i chrzestni przynieśli nas do kościoła 
i w naszym imieniu wyznali wiarę pragnąc nam w ten sposób przekazać
to co najcenniejsze, aby od tej chwili mogła w nas działać łaska Boża.
Jezus w dzisiejszej Ewangelii, prosi Jana Chrzciciela,
aby udzielił Mu chrztu. 
W ten sposób, mogła się objawić chwała Boga w Duchu Świętym, 
że to właśnie Jezus jest Synem Bożym. 
Od tego momentu, od momentu chrztu,
Jezus rozpoczyna swoją publiczną działalność, głoszenie Słowa Bożego. 
I my jesteśmy wezwani do głoszenia Tego Słowa
i dawania świadectwa wiary poprzez nasze codzienne życie.
Zapraszamy do wysłuchania homilii.
Spotkanie Opłatkowe 
O godz. 16:00, w dolnym kościele, rozpoczęło się wraz z udziałem naszych kapłanów i siostry Cecylii, spotkanie opłatkowe
Asysty Parafialnej, Żywej Róży
i Wieczernika.
Na spotkanie przybyła, także nasza pani Kancelistka wraz z mężem.
Na początku ks. Tomasz odczytał Ewangelię o narodzeniu Jezusa,
a następnie ksiądz Proboszcz,
kierując kilka słów do zgromadzonych rozpoczął dzielenie się opłatkiem
i składanie sobie wzajemnie życzeń. 
 
Nie zabrakło wspólnego kolędowania
i zapowiedzi co czeka naszą parafię
w obecnym roku.
Objawienie Pańskie. Trzech króli.
6 stycznia 2020r.
Kościół obchodzi dziś
święto Objawienia Pańskiego. 
Jezus  przyszedł nie tylko do narodu wybranego ale przyszedł do wszystkich ludów i narodów. 
Mędrcy, którzy przybyli ze wschodu, poszukiwali prawdy, poszukiwali tego,
Który ma odnowić świat.
Radujmy się tą uroczystością.
 
Módlmy się, by Jezus którego spotykamy
w Słowie i Eucharystii, przemieniał nasze serca, módlmy się, aby umocnieni Jego łaską powracali do swoich domów i codzienności by tam, głosić tą radosną nowinę,
że Bóg naprawdę przyszedł do nas.
Rola mędrców ze wschodu, była wielką misją. 
Szukali Dziecięcia, które przyszło na świat, by go zbawić.
Pod wpływem spotkania z Jezusem, wracali do swoich ojczyzn przemieni
z pełnią wiary w sercach. 
Ich misja, to głoszenie tej prawdy objawionej.
 Dziś, w Kościele szczególnie, modlimy się za misje i misjonarzy,
a mędrcy ze wschodu byli pierwszymi tymi, którzy tą radość głosili.
Niech nasze serca, które spotykają Jezusa w Jego Słowie i w Eucharystii, pozwalają na przemianę pod wpływem Zbawiciela. 
Z Jego łaską i przez Jego miłość spotkanie z Nim rozgrzewa nasze serca 
o wiarę, nadzieję i miłość.
Zapraszamy do wysłuchania homilii.
Świętej Bożej Rodzicielki
1 stycznia 2020r.
Pierwszy dzień roku, w Kościele poświęcony jest Świętej Bożej Rodzicielce. 
Ustanowił to wspomnienie święty papież Paweł VI. 
Dziś także, przeżywamy Światowy Dzień Pokoju.
Papież Franciszek, udzielając uroczystego błogosławieństwa,Urbi et Orbi,
życzył Bożego Pokoju, by zamieszkał
w ludzkich sercach i ogarnął cały świat. 
Zapraszamy do wysłuchania homilii.
Na początku Nowego Roku, dzień poświęcony Tej, która, najpiękniej otworzyła się na Boże działanie. W Ewangelii, usłyszeliśmy, że 8 dnia po urodzeniu, rodzice Jezusa, przynieśli Go do świątyni, aby obrzezać dziecię i nadać Mu imię Jezus.
Imię w tradycji żydowskiej, to zarazem misja z jaką przez życie ma iść człowiek.
Imię Jezus oznacza Bóg Zbawia.
Papież Franciszek na Anioł Pański powiedział, że Maryja ukazuje dziś światu, swojego nowonarodzengo Syna.  I Ona błogosławi przez Niego każdego z nas. 
Błogosławi na ten czas co przed nami. Kto z ufnością i wiarą przyjmie to błogosławieństwo otrzyma dar pokoju, którym tylko Jezus może obdarować. 
Ale pokój zamieszka w nas tylko wtedy,
gdy będziemy pojednani z Bogiem i ludźmi. 
W przypadku zbyt dużej strony, proszę skorzystać ze skalowania strony Ctrl +, Ctrl -

Strona jest szyfrowana i posiada stosowny certyfikat.

LOGONASTRONE22.jpg

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi
dekanat Łódź-śródmieście

bottom of page